Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Kredyt obrotowy a inwestycyjny

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Kredyt obrotowy a inwestycyjny

    Jaka jest najistotniejsza różnica pomiędzy kredytem obrotowym a inwestycyjnym? Rozróżnienie znalazłem na przykład tutaj ale nie rozwiewa moich wątpliwości. Kredyt obrotowy jest na dowolne wydatki firmowe i nie deklaruje się bankowi celu, tak? Innymi słowy mogę sobie jako osoba prowadząca jednoosobową działalność gospodarczą przeznaczyć środki z takiego kredytu nawet na przykład na wyjazd na urlop?

  • #2
    Może mi pan tak dokładniej wytłumaczyć jaka jest różnica pomiędzy kredytem obrotowym,a inwestycyjnym.Czekam na odpowiedź.

    __________________________________________________ __________________________________________________ _______

    Komentarz


    • #3
      A może warto zostawić ten temat specjalistom? Wydaje mi się, że to może być najlepsze możliwe rozwiązanie

      Komentarz


      • #4
        niestety na tym się nie znam, najlepiej pogadaj z jakimś ekonomem

        Komentarz


        • #5
          To żadna filozofia i myślę że same nazwy mówią o przeznaczeniu kredytu. W każdym razie kredyt obrotowy służy do finansowania bieżących potrzeb firmy m.in. zakup towarów, materiałów czy regulowanie bieżących zobowiązań wobec dostawców. Bank Raiffeisen ma kredyt obrotowy zabezpieczony gwarancją BGK. Znaczy to tyle że firma nie musi zastawiać majątku własnego.

          Komentarz


          • #6
            Jak się nie wiem, co jest czym i na czym polega to informacje można znaleźć w sieci i się czegoś dowiedzieć.

            Komentarz


            • #7
              Warto zapytać o tę kwestię znajomych.

              Komentarz


              • #8
                Kredyt to zawsze jest dość ciężkie pytanie, bo ściągamy na siebie dodatkowe ryzyko, jednak może to również być korzyść dla firmy. Zawsze jest ten dylemat, jednak wydaje mi się, że dzięki odpowiedniej wiedzy można pewne wątpliwości rozwiać sobie samemu. Ze swojej strony polecam Wam czytanie blogów takich jak na przykład , który według mnie jest jednym z lepszych w tym momencie. Znalazłem go całkiem niedawno i jestem zdania, że jest to witryna godna uwagi

                Komentarz


                • #9
                  Czym one tak na prawdę się różnią?

                  __

                  Komentarz


                  • #10
                    Szczerze mówiąc, to nie widzę pomiędzy tymi kredytami żadnej znaczącej różnicy

                    Komentarz


                    • #12
                      W przypadku poszukiwania dodatkowego finansowania polecam przeczytać nasz artykuł Kredyt dla stomatologa ([url]https://simplefinance.pl/blog/kredyt-dla-stomatologa-co-warto-wiedziec[/url]) — co warto wiedzieć?, aby wiedzieć, w jaki sposób uzyskać finansowania w dzisiejszych czasach. Ponadto zachęcam do poznania nowych form finansowania typu kredyt pod terminal płatniczy ([url]https://simplefinance.pl/blog/pozyczka-dla-firm-pod-saldo-z-terminala-czym-jest-i-jak-dziala[/url]), gdzie przedsiębiorca nie musi martwić się o comiesięczne raty!

                      Komentarz

                      Pracuję...
                      X