Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Stres a wzdęcia

Zwiń
X
 
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • Stres a wzdęcia

  Hej! Moja mama ma ostatnio duże problemy ze wzdęciami. Troszkę nerwów jej doszło przez to, że jej siostra jest w szpitalu. Zastanawiam się dlaczego pojawiły się te wzdęcia. Czytam właśnie i powiedziecie mi szczerze. Myślicie, że wzdęcia pojawiły się od stresu? Ogólnie okres pojawienia się wzdęć i pobyt siostry w szpitalu nakładają się na siebie. Powinniśmy iść do lekarza, czy po prostu normalnie domowymi sposobami leczyć te wzdęcia?

 • #2
  Szczerze mówiąc nie wiem, czy wzdęcia mogą być spowodowane stresem. Na pewno wiążą się one ze złym odżywianiem się. Najlepiej chyba udać się do lekarza, żeby rozwiązać ten problem.

  Komentarz


  • #3
   A ja tam wierzę, bo sama przez różne problemy i sytuacje stresowe miałam problemy żołądkowe. Wzdęcia, biegunki, w końcu wrzody...
   Leki to jednak rozwiązanie tymczasowe, pomoże uporać się z objawami, ale niestety nie wyleczy nas z dolegliwości. Ja leczyłam się u psychologa, w warszawskiej Pracowni Psychorozwoju: psychoterapia-kielczyk.pl
   Naprawdę wiele mi to dało i gdy nauczyłam radzić sobie ze stresem, zniknęły także dolegliwości żołądkowe. Myślę, że twojej mamie również dobrze zrobiłaby wizyta u psychologa, dopóki życie jej się znów nie poukłada. Ludzie takie rzeczy bagatelizują, co według mnie jest szalenie niesłuszne.

   Komentarz


   • #4
    Jestem w stanie uwierzyć, że takie dolegliwości mogą mieć często podłoże psychiczne, jednak nie można skupiać się wyłącznie na bodźcach - czasem trzeba też pomyśleć o bezpośredniej walce z problemem. Wiadomo, że jeśli taka choroba wynika ze stresu, to najlepiej zniwelować jego źródło, jednak czasem, gdy coś nam dolega i musimy działać szybko to jednak najlepsze są leki przeciwbólowe. Oczywiście nie można przesadzać z ilością przyjmowanych tabletek, jednak we wszystkim można odnaleźć złoty środek. Ja czasem biorę różne - co kilka miesięcy zamawiam podstawowe leki w aptece internetowej i w razie czego zawsze mam coś "w pogotowiu"

    Komentarz


    • #5
     Potrzebna jest również zdrowa dieta.
     W internecie znajdziesz nie jeden gdzie opisano to dokładnie. Bez udziwnień i gmatwania. Usuń z diety albo przynajmniej ogranicz produkty słodkie oraz tłuste. Zastąp nasionami, warzywami, owocami i ewentualnie chudym mięsem. Zobaczysz jak szybko wzdęcia znikną.
     Ostatnio edytowany przez pewsu; 16.07.2017, 00:40.

     Komentarz


     • #6
      No jasne, dieta i ruch są bardzo ważne. Siedzący tryb życia bardzo wzbudza takie reakcje układu pokarmowego.

      Komentarz


      • #7
       Być może, ale może jest też tak, że z powodu większej ilości obowiązków, Twoja mama zmieniła dietę i je więcej takich potraw, które powodują wzdęcia Jeśli ten stan utrzymywałby się dłużej to warto wybrać się do ponieważ zleci odpowiednie badania i sprawdzi jaka jest faktyczna przyczyna

       Komentarz

       Pracuję...
       X