Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Pomoc psychologiczna

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Pomoc psychologiczna

    Witam. Moja mama totalnie nie może sobie poradzić po stracie ojca, a mojego dziadka. Nie chce nawet wychodzić z domu. Zastanawiam się w jaki sposób mogłabym jej pomóc i tak sobie myślę, czy nie warto by było skorzystać z pomocy psychologa: ?
    Czy uważacie, że jest to dobre rozwiązanie? Nie chciałabym w taki trudnej chwili zostawiać jej samej sobie.

  • #2
    Niektórzy posiadają niektóre cechy zwane rezyliencją które pozwalają radzić sobie z trudnościami, ale jeśli sobie ktoś nie radzi powinien udać się do specjalisty.

    Komentarz


    • #3
      Wizyta u specjalisty jest dobrym pomysłem, problem polega na tym, że mama sama musi tego chcieć, bo jak nie chce to przecież jej tam nie zaciągniesz siłą...

      Komentarz


      • #4
        To prawda. Poza tym czasem lepiej jednak dać takiej osobie trochę czasu. Żałoba to ciężki okres i każdy przeżywa go na swój sposób.

        Komentarz


        • #5
          Niektórym bardzo trudno się uporać ze śmiercią kogoś bliskiego. Moja siostra po śmierci szwagra też nie dawała sobie rady sama. Nie wiem dokładnie do którego psychoterapeuty chodziła na terapię, ale była bardzo zadowolona. Udało jej się dzięki tym wizytom jakoś uporać ze stratą i mogła żyć normalnie dalej. Mam nadzieję, że twojej mamie też to pomoże.

          Komentarz


          • #6
            no tak, śmierć bliskiej osoby zawsze jest traumą, i część osób nie daje sobie rady, mój przyjaciel chodził do kiedy w wypadku stracił i ojca i matkę, dzięki takiej profesjonalnej pomcy szybciej się pozbierał

            Komentarz


            • #7
              Polecam forum psychologiczne a nie dentystyczne do tego : )

              Komentarz


              • #8
                no ale tu też ludzie mają problemy :P a jedne czasami powiazane z drugimi. Ja osobiście we Wrocławiu polecam p. Izę Boryczkę. Świetny specjalista.

                Komentarz


                • #9
                  Dziewczyna szuka chyba jednak jakiegoś psychologa z Warszawy. Ja niestety nikogo takiego w tamtych rejonach nie znam.

                  Komentarz


                  • #10
                    pomoc psychologiczna

                    Pomoc psychologiczna niekiedy jest naprawdę niezbędna i dobrze, że w naszym kraju ludzie szukający specjalistycznej pomocy nie są już raczej napiętnowani, jak to miało miejsce jeszcze kilka lat temu. Zdrowie psychiczne ma przecież bezpośredni wpływ na nasze zdrowie fizyczne, co jest już naukowo stwierdzone. Co ciekawe, obecnie można nawet korzystać z pomocy psychologicznej online, np. na - warto jednak pamiętać, że taka forma sprawdza się w lżejszych stanach, natomiast przy ciężkiej depresji lepiej skierować swoje kroki do poradni.

                    Komentarz


                    • #11
                      To już się powoli zmienia, to fakt. Mam nadzieję, że będzie coraz lepiej.

                      Komentarz


                      • #12
                        Oby było lepiej, ale ze smutkiem po stracie bliskiej nam osoby już tak jest. Najważniejsze, żeby takiej osoby nie opuszczać, być dla niej wsparciem i pokazać, że nie jest sama. To trochę potrwa, ale tak trzeba. Musi znów odżyć i otworzyć się na świat, przestać naprzeć na niego przez pryzmat swojej strawy i smutku, jaki ją ogarnia: . Dostrzegania tego, co jest na zewnątrz i wychodzenia do ludzi i świata. psycholog to dobry pomysł, ale trzeba również samemu o sienie zawalczyć.

                        Komentarz

                        Pracuję...
                        X