Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Lokata walutowa

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Lokata walutowa

    Witam. Myślicie, że warto jest odłożyć trochę pieniędzy na lokacie walutowej? Przejrzałem sobie i niestety takie lokaty mają niższe oprocentowanie od naszych w złotych polskich.
    Może jednak warto jednak trzymać coś w innej walucie?

  • #2
    Niższe oprocentowanie niż w złotówkach - hehe i nadal widzisz sens trzymania pieniędzy? podatek Belki, oprocentowanie w złotówkach niższe niż inflacja, dalej pisać ?! a może w parabankach trzymać? żeby później nie było płaczu, że przepadło.

    Komentarz


    • #3
      Tak, oszczędzać w Polsce, tylko patrzeć jak zabiorą nam pieniądze jak na Cyprze.

      Komentarz


      • #4
        Jeśli chcesz bezpiecznie inwestować i pomnażać gotówkę, to proponuję najpierw odpowiedzieć sobie na pytanie ? Bo na pewno trzeba wybierać pomiędzy tymi dwoma ;-)

        Komentarz


        • #5
          Ja polecam zainwestowanie na w teraz na koncie czy lokacie nie opłaca się kasy trzymać, a kryzys jest wiec ceny mieszkań też niższe

          Komentarz


          • #6
            Ja trzymam pieniądze na rachunkach oszczędnościowych, choć ostatnio wszystkie banki oferują bardzo małe oprocentowanie

            Komentarz


            • #7
              Ja ma lokatę w złotówkach. Oszczędzona kwota nie jest może jakoś szczególnie wysoka, ale myślę, że to wciąż dosyć opłacalna i zupełnie bezpieczna forma oszczędzania.

              Komentarz


              • #8
                Takie lokaty mają plusy i minusy.
                Różnice kursowe mogą wręcz wywołać stratę, więc ostrożnie z lokatami walutowymi. Zresztą teraz lokaty to nie jest preferowane rozwiązanie. Większość banków daje dość niskie oprocentowane.
                W dodatku niezależnie od tego czy jest to lokata w pln czy w innej walucie. Być może kojarzycie, że stopy procentowe w rozwiniętych krajach zachodu są teraz bardzo niskie. Więc odsetki będą jeszcze niższe niż te w Polsce.
                Sam postawi, bym na Twoim miejscu raczej na sprawdzone oszczędnościowe do przechowywania gotówki. To znacznie lepszy wybór od pożyczania pieniędzy w parabankach.
                Ostatnio edytowany przez mykto; 05.03.2019, 18:39.

                Komentarz


                • #9
                  Na walutowej nie warto - przede wszystkim ponosisz ryzyko walutowe związane z wahaniami kursów w stosunku do waluty, w której zarabiasz. Poza tym jak słusznie zauważyłeś lokaty walutowe w przypadku stabilnych walut typu euro, funt itp. są bardzo nisko oprocentowane, bo w tych krajach są niskie stopy procentowe. Lepiej załóż sobie w PLN. Chociaż u nas też ostatnio są bardzo niskie. Jeszcze w miarę dobre lokaty są w Idea Banku
                  np. Lokata Happy lub lokata Happy Plus - zależy ile masz pieniędzy do zdeponowania? Tylko, że one są tylko dla nowych klientów Idea Bank

                  Odezwij się na PW, to Ci coś doradzę może.

                  Komentarz


                  • #10
                    Lokata walutowa to moim zdanie fajny pomysł na oszczędzanie!

                    Komentarz


                    • #11
                      Moim zdaniem każdy z nas w mniejszym lub większym stopniu powinien inwestować zarobione pieniądze. Ja na przykład niebawem zamierzam zdecydować się na jedną z usług inwestycyjnych od . Moi rodzice są też u nich ubezpieczeni i bardzo sobie chwalą współpracę i ogólne warunki.

                      Komentarz


                      • #12
                        Nie wiem czy to dobry pomysł. Każda inwestycja to trochę ryzyko.

                        Komentarz


                        • #13
                          Ryzyko zawsze istnieje.Ponieważ sama nie znam się zbyt dobrze na inwestycjach, postanowiłam skorzystać z pomocy specjalistów z . Pomogli mi dobrać ofertę dla mnie i moich możliwości. Dzięki temu jestem spokojniejsza.

                          Komentarz


                          • #14
                            inwestycja w złoto

                            Moim zdaniem teraz inwestowanie w lokaty mija się z celem, są one po prostu za nisko oprocentowane. Nie wiem czy nie lepiej by było zainwestować w złoto, a konkretnie w takie złoto inwestycyjne:

                            Komentarz


                            • #15
                              Moim zdaniem takie lokaty walutowe są nie do końca ciekawe... Wiesz co, ja zamiast zakładać lokatę w funtach wolałbym sobie przelać za pomocą na złotówkowe konto pieniądze i ulokować to w polskie fundusze jakieś. Przecież to jest znacznie lepsza opcja, a jeśli boisz się, ze stracisz na wymianie funtów na złotówki to spokojnie, nie musisz się niczym martwić. Przecież tutaj opłata za przelew to jakieś śmieszne drobne, zdecydowanie najlepsza opcja na wymianę funta na złotówki

                              Komentarz

                              Pracuję...
                              X