Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

chorba dziąsła plus leczenie kanałowe

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • chorba dziąsła plus leczenie kanałowe

    Witam,
    Od kwietnia tego roku cierpię na chorobę dziąsła przy górnej piątce po prawej stronie. Na początku dziąsło mocno krwawiło i niesamowicie bolało. Ból promieniował do ucha i migdałów był nie do zniesienia. Dentystka oczyściła mi zęby z kamienia i przepisała antybiotyk Metronidazol 200mg. Po tygodniu stan mojego dziąsła był wciąż bez zmian a nawet gorszy. Ponieważ mieszkam w UK z PL dostałam kolejny antybiotyk Clindamycin 600mg, on również mi nie pomógł. Wróciłam do dentysty i kolejny raz dostałam Metronidazol 200mg. Oczywiście dentystka zrobiła mi zdjęcie, opukała zęby i wszystko było ok, następnie zwaliła winę na nieprawidłowe czyszczenie jamy ustnej. Ból trochę się zmniejszył, choć dziąsła nadal były opuchnięte i mocno krwawiły. Lody, gorące posiłki i zimny wiatr doprowadzał mnie do szału. Zęby myje po każdym posiłku, nawet w pracy, używasz szczoteczek do czyszczenia szczelin miedzy zębami. Używam pasty meridol i paradontax, płynu corsydol oraz żelu stomatologicznego i nadal bez zmian. Tydz temu po 2.5 miesiącach męczarni poszłam do dentystki, zrobiła mi kolejne zdjęcia które nie wykazało żadnych nieprawidłowości. Zęby są oczyszczone z kamienia i nie zalega tam też żadne jedzenie, więc postanowiła wyczyścić mi korzenie, cokolwiek to znaczy. Zrobiła to ze znieczuleniem, myślałam więc że może jednak to pomoże. Ale kolejnego dnia wieczorem ból znowu się nasilił. Wczoraj do tego zaczął bolec mnie jeszcze ząb. Więc dziś znów wróciłam do gabinetu, tym razem ściągnęła mi plombę i zaczęła kanałowe czyszczenie. Teraz jestem spuchnięta jak chomik, dziąsła i ząb boli zastanawiam się tylko czy podczas czyszczenia korzeni dentystka mogła mi naruszyć zęba??? I czy dziąsła mogą boleć i być opuchnięte z powodu zęba nawet jak on nie boli? Do tej pory cały czas bolały i krwawiły mi dziąsła nie miałam problemu z zębem Co to może być ??? Boję się, że leczenia kanałowe nie rozwiąże problemu

  • #2
    Proponuję wizytę u specjalisty chorób przyzębia - periodontologa.
    Możliwe że cierpi Pani na zapalenie dziąseł/przyzębia, konieczne będzie tu długie i wymagające ścisłej współpracy z dentystą leczenie (łącznie z kiretażami, usuwaniem kamienia i innymi specjalistycznymi zabiegami). W tym wypadku podstawą jes WZOROWA!!! higiena - każde zalegające osady na zębach mogą być przyczyną krwawienia dziąseł - proszę mieć to na uwadze. Ruchami wymiatającymi należy oczyszczać okolicę przyszyjkową zębów (patrz: )
    Proszę o wstawienie zdjęcia RTG, podanie wieku oraz zdjęcia foto. zębów w jamie ustnej dających dolegliwości.

    Komentarz


    • #3
      Witaj! Chciałabym sie dowiedzieć, jak zakończyła się Twoja historia. Mam dokładnie podobny temat. 5 górna po kanałowym leczeniu, leci ropa i smród ze szczeliny między 4 a 5. Nie mogę brać antybiotyków i robić RTG, bo jestem w ciąży. Ktos proponował Tobie zabieg chirurgiczny-zrobiłas go? I gdzie? Mieszkasz w UK, a ja w IRL, więc proszę o odp. i poradę.

      Komentarz

      Pracuję...
      X