Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Co mam zrobić z tymi zębami, co poradzą dentyści po pójściu do nich ?

Zwiń
X
 
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • Co mam zrobić z tymi zębami, co poradzą dentyści po pójściu do nich ?

  Otóż mam problem z tymi zębami są krzywe . Mam także z około 5 zębów do leczenia a więc sama nie wiem wolałabym zrobić coś z tymi z przodu potem leczyć jak myślicie jest taka możliwość zrobić te jedynki i przód a potem dopiero leczyć?? ide do prywatnego. Jak myślicie co zrobiłby dentysta co by mi miał zamiar zrobić z tymi zębami ? wstawić sztuczną jedynke zamiast tego krzywego ? aparat?
  Dodam,że strona jest na odwrót , bo to z aparatu ta wielka jedynka jest po lewej a tu po prawej..

 • #2
  Czy ta "mniejsza" jedynka jest rzeczywiście zmniejszona we wszystkich wymiarach czy tylko takie sprawia wrażenie przez swoje ułożenie w łuku???

  Komentarz


  • #3
   odp

   Trochę nie rozumie pytania. Ta jedynka jest nie wyrośnięta dokładnie , bo jest krzywa widac ten kawałek a reszta jest nie wyrośnięta w dziąśle i nachodzina tą większą jedynke.

   Komentarz


   • #4
    Zamieszczone przez carla2451 Zobacz posta
    Trochę nie rozumie pytania. Ta jedynka jest nie wyrośnięta dokładnie , bo jest krzywa widac ten kawałek a reszta jest nie wyrośnięta w dziąśle i nachodzina tą większą jedynke.
    Witam,
    ja również nie rozumiem - jak chcesz uzyskać pomocy bez dokładnego opisania problemu (na zdjęciu naprawdę niewiele widać)?
    Proszę podać wiek, przyczynę stłoczenia zębowego, w jakim wieku jedynki pojawiły się w jamie ustnej (czy było to opóźnione i czy stłoczenie było widoczne od początku?).

    Leczenie może być ortodontyczne (wyciągnąć jedynkę i odrotować), protetyczne (tu jest ryzyko, że jedynka wysunie się po założeniu korony), chirurgiczne..
    Wszystko zależy od tego co wyjdzie podczas badania i wywiadu.

    Pozdrawiam

    Komentarz


    • #5
     odp

     Z tego co pamiętam na miejscu skrzywionej jedynki kiedyś był korzeń oczywiście został wyrwany i potem zaczeła rosnąć krzywa jedynka. A ta większa jedynka była prosta od początku. Dodam też,że dwójka obok skrzywionego zęba wypada mi i sądzę ,że to mleczny ząb.
     A krzywizna była widoczna od początku jak zaczęła wyrastać krzywa jedynka ona po prostu tak wyrastała
     Mam 16 lat.
     Ostatnio edytowany przez carla2451; 13.07.2011, 22:57.

     Komentarz


     • #6
      Zdjęcie

      Posiadam lepszej jakości zdjęcie.

      Komentarz

      Pracuję...
      X