Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Złamana jedynka - problem

Zwiń
X
 
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • Złamana jedynka - problem

  Przed dwoma latami miałem wypadek tragiczny w skutkach czego efektem była złamana jedynka. Wówczas po konsultacji z dentystką otrzymałem propozycję zrobienia koronki. Wcześniej już miałem robione leczenie kanałowe więc długo się nie zastanawiając zdecydowałem się na takową opcję; a pani doktor podjęła się zadania.
  Przed paroma tygodniami złamała mi się druga jedynka. Zwróciłem się o pomoc do tej samej pani stomatolog co przed dwoma latami. Poleciła mi zrobienie zdjęcie RTG w celu sprawdzenia korzenia (czekało mnie dokończenie leczenia kanałowego które dawno temu przerwałem). Zrobiłem zdjęcie i w odpowiedzi usłyszałem że korzeń jest za krótki żeby wykonać wkład koronowo-korzeniowy i ząb (albo raczej jego pozostałości) nadają się wyłącznie do wyrwania. Teraz czekam na wizytę aby pozbyć się 'zbędnego balastu' a następnie 'zamontowanie' implantu. I tutaj zaczynam zauważać pewne niespójności.

  Czy istnieje możliwość aby obie jedynki miały różnej długości korzenie które by wpłynęły na możliwość zrobienia wkładu koronowo-korzeniowego? Wydaje mi się że przy zębach sąsiadujących ze sobą nie może zaistnieć aż tak wielka różnica w długości.

  Czy jest możliwa inna opcja zrobienia zęba? Chodzi o koszta leczenia przedewszystkim.

 • #2
  Proszę dodać wykonane zdjęcie rtg.

  Komentarz


  • #3
   Witam.

   Nie dysponuję takowym zdjęciem. Zostało ono odrazu dołączone do mojej karty.

   Jeżeli przyjmiemy czysto hipotetycznie to jest taka możliwośc? (patrz post 1 akapit 2)

   Komentarz


   • #4
    Najprawdopodobniej doszło do resorpcji ("rozpuszczenia/zaniku") korzenia w wyniku urazu bądź w wyniku niedokończenia leczenia kanałowego.

    Komentarz

    Pracuję...
    X