Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wrażliwy ząb = duży problem

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Wrażliwy ząb = duży problem

    Witam,
    w poprzednie wakacje miałem lakowaną dolną piątkę(miałem wtedy 14 lat, zdziwiło mnie że dentysta podjął taką decyzję). Od jakiś 2-3 tygodni ta właśnie piątka stała się wrażliwa. Natychmiast udałem się do dentysty i po obejrzeniu zęba nic nie stwierdziła, dała próbki past przeciw wrażliwym zębom ale żadnej poprawy nie zaobserwowałem. Obawiam się że mogła tam być próchnica przed tym lakowaniem i dlatego teraz ten ząb zrobił się wrażliwy. Panicznie się boję tego co się dzieje bo raz już miałem bardzo długie i ciężkie borowanie(dostałem 3 razy znieczulenie i nic, prawie by było kanałowe).

  • #2
    Proszę opisać dokładnie, jak objawia się owa wrażliwość zęba???

    Komentarz


    • #3
      Po wypiciu czegoś w temperaturze ciepłej lub zimnej ząb boli.

      Komentarz


      • #4
        Objawy takie mogą świadczyć o nadwrażliwości zęba i zalecenia pani doktor są jak najbardziej trafne. Czasami jednak metody domowe nie są na tyle skuteczne i trzeba zastosować jeden z zabiegów profesjonalnych, np. tzw. lakierowanie zębów (nie mylić z lakowaniem).
        Nie wyklucza to oczywiście faktu, że pod lakiem może rozwijać się próchnica. Aby to sprawdzić najlepiej byłoby wykonać zdjęcie rtg zęba.

        Komentarz


        • #5
          A czy jest możliwe, że jeśli jest próchnica pod tym lakiem i z czasem używania preparatów na wrażliwość zęba ten ból staje się mniejszy?

          Komentarz

          Pracuję...
          X