Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Leczenie kanałowe

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Leczenie kanałowe

    Mam taki problem, bolał mnie troche ząb, wiec wybrałam się do dentysty. Facet zajrzał do buzi, stwierdził, że leczenie kanałowe, włożył truciznę i kazał przyjść za tydzień. Moje obawy są takie, czy można to stwierdzić bez zrobienia jakiegokolwiek zdjęcia RTG. Pomijam fakt, że strasznie boję się bólu, ile taka trucizna może byc w zębie.

  • #2
    O który ząb chodzi? W jakim był stanie - czy ząb był zniszczony próchnicą? Jak ząb bolał - w nocy/ na słodkie/ zimno / ból pulsował?

    Komentarz


    • #3
      To jest 4 górna, tak była próchnica i był wczesniej leczony, ukryszyła się plomba, ząb bolał delikatnie, w nocy jakby trochę bardziej, momentami był pulsujący. Przy jedzeniu właśmie wcale mnie nie bolał

      Komentarz


      • #4
        Ubytku nie widziałem - mogło dojść do próchnicowego obnażenia miazgi lub do zapalenia miazgi nieodwracalnego łącznie ze zmianami tkanek okołowierzchołkowych. Gdy jest obecna próchnica zawsze istnieje ryzyko zakażenia miazgi zęba - które owocuje w rezultacie leczeniem kanałowym.
        Wkładkę dewitalizującą (tzw. "truciznę") można nosić 1-2tygodnie. Ból powinien ustąpić do kilku dni po jej założeniu.
        Zdjęcie RTG oczywiście ułatwi diagnozę i można je zrobić nawet na własną rękę (zdjęcie przylegające lub panoramiczne - całego uzębienia).

        Komentarz


        • #5
          Współczuje wszystkim, którzy mieli . Nie jest to ani przyjemne, ani tanie. Mój kolega miał takie leczenie i nie wspomina tego przyjemnie. Powiedział, że od tamtego momentu będzie już dbał o swoje zęby. Hehe Mądry Polak po szkodzie.

          Komentarz


          • #6
            Ból nie prawa się pojawić. Samo w dzisiejszych czasach jest bardzo bezpiecznym zabiegiem. Odpowiednie środki przeciwbólowe pozwolą na całkowitą eliminację bólu.

            Komentarz

            Pracuję...
            X