Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Ból przy gryzieniu

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Ból przy gryzieniu

    Witajcie Jestem tutaj nowy.
    Choć prawde mówiąc wolałbym tutaj się nie logować z takim problemem
    otóż zacznę od początku.
    Ostatnio robię masowe leczenie moich zębów, z racji tego, że są one baardzo słabe i psują się mimo ze o nie dbam.
    Moja dentystka upatrzyła, że pod dolną piątką pod srebrną plombą którą mialem zakładane wieki temu, zaczyna się psuc. No to uzbierałem pieniążki i postanowilem to naparawić.
    Wyczyszczenie i założeni nowego wypelnienia przebiegało bez problemu, wszystko cacy. No i jednak nie do konca cacy. Ząb zaczął mnie boleć przy gryzieniu. Tylko przy gryzieniu. Nie boli przy ciepłym czy zimnym, nie jest wrażliwy itp. TYLKO PRZY GRYZIENIU.
    No więc udałem się do niej spowrotem. Spiłowała kila kary wypełnienie jednak ból w ogole nie ustąpił. Postanowiłem zrobić zdjęcie RTG. Nie wykazało ono żadnych zmian chorobowych zęba. Wypełnienie niei sięga głęboko, do miazgi mu daaleeeko. Babka załamała ręce bo co innego pozostało? Więc wymieniła mi wypełnienie na nowe. Problem niestety pozostał ten sam.

    Co w takiej sytuacji zrobić? ktoś coś proponuje? Ząb jest zdrowy według zdjęcia i według mojego własnego odczucia. Pukanie trzonkiem nie powoduje bólu. zdrowy jak ryba ! a jednak przy gryzieniu boli.

    Czekam na odpowiedzi Pozdrawiam Damian z biednym ząbkiem

  • #2
    Witaj Damianie!
    Twoje objawy mogą wskazywać na węzeł urazowy tzn. za wysokie wypełnienie w miejscu odczuwania dolegliwości. Źle dopasowane wypełnienie może dawać dolegliwości bólowe podczas nagryzania- ze względu na to że ząb przedwcześnie kontaktuje się z zębami przeciwwstawnymi. U dentysty powinna zostać użyta kalka i sprawdzone kontakty międzyzębowe.
    Proszę wstawić zdjęcie RTG na forum i udać sie do dentysty w celu ewentualnych korekt uzupełnienia. O który ząb chodzi? Ile masz lat? Czy ząb bolał w przeszłości? Pozdrawiam

    Komentarz


    • #3
      Wszystko już ująłem wyżej i dokladnie napisałem :]
      Wypełnienie było spiłowane dwa razy:] Kalka się nie odznaczała w ogole. Jest to ząb dolna piątka, i w ogole nie ma ona kontaktu z moją górną piątkąc przy zgryzie. Więc wysokość wypełnienia nie ma tutaj żadnego znaczenia.
      Ząb mnie nie bolał absolutnie przed zmianą wypełnienia.

      RTG nie mam, bo dentystka zabrała. Ale sam widziałem i ona też, że ząb jest absolutnie zdrowy. Miazga ok, żadnych stanów zapalnych itp. Wypełnienie nie dochodzi do miazgi.

      A mimo to, ząb boli przy gryzieniu.

      Komentarz


      • #4
        Czy ktoś może się wypowiedzieć ?

        Komentarz


        • #5
          Zaryzykować i spróbować u innego dentysty. Czasem powietrze "zamknięte" między "plombą" a dnem ubytku potrafi wywołać taką reakcję. Może bond czyli "klej", którego używa lekarz jest nieodpowiedni do Twoich zebów. Może jesteś uczulony na jakieś składniki. Trudno powiedzieć.

          Komentarz

          Pracuję...
          X