Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Złamany ząb

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Złamany ząb

    W skutek nieszczęśliwego wypadku złamała mi się ok. połowa jedynki. Byłem dziś u dentysty i powiedział mi, że może mi zrobić to na dwa sposoby - uśmiercić go, potem wstawić jakieś włókno i korone (co byłoby kwestią jednej/dwóch wizyt) lub może prawdopodobnie uratować tego zęba, bo z tego co widział nie jest zbyt mocno uszkodzona zębina i poleca opcje drugą. Z tym, że to będzie trwać ok. miesiąc. Przez miesiąc będę musiał chodzić z ułamaną jedynką, ponieważ przez ten okres musi obserwować jak się trzyma ten ząb, czy na pewno nie obumiera i po tym czasie zrobić zdjęcie rentgenowskie. A widok tej szpary jest dosyć głupi. I teraz tak pomyślałem... Czy jest możliwość, aby na ten czas możnaby mi coś dokleić awaryjnie? Nie musi to wyglądać idealnie, aby nie było takiej dziury.

    Z góry dzięki za odpowiedź.

  • #2
    Czy ma pan ten kawałek który odpadł?

    Komentarz


    • #3
      Zamieszczone przez VIP DENTAL.pl Zobacz posta
      Czy ma pan ten kawałek który odpadł?
      Niestety nie

      Komentarz


      • #4
        Nie chcę sie wtrącać w metodę leczenia bo nie widziałem i nie badałem Pana. Ja proponowałbym odbudowe zeba natychmiast właśnie po to by osłonić zębinę a tym samym miazgę zęba przed działaniem czynników zewnętrznych i można poczekać co będzie dalej.
        Potem ewentualnie licówkę lub koronę jeśli uszkodzenie jest duże.
        Moze też pozostac ta odbudowa.
        Teraz to tak jakby Pan chodził z "dziurą" w zębie.

        Z drugiej strony doktor może nie chce wpędzać Pana w koszty bo jesli będzie trzeba leczyć kanałowo to może z odbudowy być już mniejszy pożytek. Nie wiem co lekarz miał na myśli. Tylko zgaduję.
        Ja jednak stoję na stanowisku że odsłoniętą zebinę po złamaniu trzeba zabezpieczyć, ponieważ niezabezpieczenie może doprowadzić do powikłań.

        Komentarz


        • #5
          Tzn. dentysta założył mi lekarstwo i opatrunek na tego zęba, tak więc nie chodzę z dziurą w zębie, jednak ten opatrunek to tylko kawałeczek materiału i wizualnie to nic nie zmienia.

          Komentarz


          • #6
            Zatem nie jest źle. Jest to inna metoda zaopatrzenia zęba po złamaniu, niż ta o której mówiłem. Może Pan zapytać lekarza czy tak musi być?

            Komentarz

            Pracuję...
            X