Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

tylko implant?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • tylko implant?

    Witam , w ubiegłą niedzielę będąc na zawodach straciłem ząb a dokładniej koronkę (górna jedynka) nosiłem ją ok 10 lat i zapomniałem o jej istnieniu ,teraz niestety wypadła .W poniedziałek zgłosiłem się do dentysty i poprosiłem o jej ponowne przyklejenie co zrobiono z zastrzeżeniem że odpadła z kawałkiem zęba i jest mało naturalnego zęba pod spodem w związku z tym nie będzie sie za długo trzymać , faktycznie już po paru dniach zaczęła się ruszać .co uniemożliwia mi normalne trenowanie i nawet swobodne jedzenie .
    Czy jest możliwość zastosowania czegoś innego niż implant z uwagi na koszt i czas jaki trzeba poświęcić na jego wstawienie ?

  • #2
    Czy ząb był w przeszłości (przed zacementowaniem korony protetycznej) leczony kanałowo? Tzn. czy korona była osadzona na naturalnym kikucie zęba czy na wkładzie koronowo-korzeniowym?

    Komentarz


    • #3
      na naturalnym kikucie ,taki mały spiłowany kawałek który się teraz jeszcze odrobinę ukruszył

      Komentarz


      • #4
        W takiej sytuacji można przeprowadzić leczenie kanałowe zęba i odbudować go na wkładzie koronowo-korzeniowym (oczywiście po wcześniejszej ocenie stanu korzenia zęba i tkanek okołowierzchołkowych).

        Komentarz

        Pracuję...
        X