Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Dziwny ból martwego zęba.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • marcin
    odpowiedział(a)
    Tak jak pisałem - konieczna będzie wizyta u dentysty i zdjęcie RTG. Jeśli takowe będzie można wstawić na forum.

    Zostaw komentarz:


  • derlon
    odpowiedział(a)
    To jest górna 7. Zdjęcie nigdy nie było wykonywane. Nie pamiętam czy był leczony kanałowo, wtedy jeszcze byłam dzieckiem i z mamą chodziłam do dentysty. Zaczęło się to od bólu, dentystka tak mnie wymęczyła na fotelu, że z płaczem z mega bólem i urazem psychicznym, wyszłam z gabinetu. I kazała przyjąć z tym zębem za tydzień. Potem jak mi już wierciła nic nie czułam. Co dziwne powiedział mi, że od czasu do czasu ten ząb, choć martwy może mnie pobolewać. Na szczęście nie bolał przez 15 lat nigdy, no chyba, że to jeden z takich właśnie bólów, ale jak dla mnie to lekka przesada. Plombę trzeba było wymienić, bo zwyczajnie się wytarła a i jak była usuwana stara to nic nie bolało i kanał nie był czyszczony, więc chyba kanałowo nie był wcześniej leczony.

    Zostaw komentarz:


  • marcin
    odpowiedział(a)
    Zakładam że "zatruwany" ząb został przeleczony kanałowo. Czy po leczeniu zostało wykonane RTG potwierdzające prawidłowo wypełnione kanały?

    Możliwe że rozwinęły się zmiany w tkanakach okołowierzchołkowych.
    Postępowanie jest takie: konieczna wizyta u dentysty, RTG kontrolne, ewentualna resekcja lub ponowne leczenie endodontyczne.

    Jaki to ząb i dlaczego była wymieniana plomba?

    Zostaw komentarz:


  • derlon
    rozpoczął temat Dziwny ból martwego zęba.

    Dziwny ból martwego zęba.

    15 lat temu miałam trutego zęba. Jakiś rok temu wymienianą plombę. Wszystko jak do tej pory było dobrze. Od wczoraj boli mnie ten ząb, mam wrażenie jakbym miała na nim siniaka, dziąsło nie jest spuchnięte ani bolesne, ale sam ząb przy dotyku boli. Na tyle jest to dokuczliwe, że bez tabletek przeciw bólowych nie można tego wytrzymać. Co to może być? Jak to jest możliwe żeby bolał martwy ząb?
Pracuję...
X