Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Zabiegowe usunięcie 8mki

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zabiegowe usunięcie 8mki

    Witam
    Wczoraj wieczorkiem miałem usuniętą 8mke zabiegowo. Pani doktor wstrzyknęła mi 2 fiolki znieczulenia i zabrała się za robotę. W między czasie dostałem jeszcze jeden zastrzyk bo odczuwałem ból. W dniu dzisiejszym jestem mega spuchnięty, nie mogę nic przełknąć i nadal nie czuję połowy języka. Nie wspominam że nie mogę otworzyć buzi bo po takiej przepychance w mojej buzi to normalne. Zastanawia mnie tylko ten zdrętwiały język. Czy normalne jest że po ponad 12 godzinach nadal jest znieczulony ????

  • #2
    Najlepiej zgłosić się do lekarza który usuwał.
    Czy zażywa Pan jakieś leki?
    Znieczulony język jest efektem albo znieczulenia w sam nerw, albo wynikiem czynności podczas zabiegu. Wystarczy dotknąć nerwu językowego by był taki efekt, nie mówiąc już o ucisku podczas zabiegu. Na tę przypadłość witamina B12 lub B complex.

    Na pozostałe powinien pan dostać coś p/obrzękowego, p/bólowego, zwiotczającego mięśnie w celu umożliwienia otwarcia ust ewentualnie antybiotyk (EWENTUALNIE!)

    Komentarz


    • #3
      Dostałem antybiotyk- Augment
      osłonę-mycosyst
      na obrzęk- aescin
      i ketanol

      ale faktycznie przydało by się coś jeszcze na rozluźnienie bo buzi nie mogę otworzyć.

      Czy to jest normalny efekt po usunięciu 8mki i jak długo taki stan może się utrzymywać ????
      Czy można wspomóc jakoś proces gojenia, zejścia opuchlizny ??????

      Komentarz


      • #4
        Stan taki moze się utrzymywać nawet dwa tygodnie.
        Na opuchliznę Mefacit

        Komentarz


        • #5
          Dziękuję za informacje

          Komentarz

          Pracuję...
          X