Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Problem z dziąsłami.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Problem z dziąsłami.

    Proszę o radę. Od pewnego czasu dziąsła cofają mi się do góry odsłaniając coraz to większe części zębów, a w niektórych miejscach po prostu "odklejają się" od zębów. Dentysta odesłał mnie do jakiegoś specjalisty od tkanek łącznych, ale ten, chociaż przyjmuje prywatnie nie jest w stanie mi powiedzieć czy przyjmie mnie chociaż w przeciągu przyszłych 3 miesięcy. Szukałam innych specjalistów, ale każdy moje poszukiwania poszły na marne.
    Dlatego chciałabym widzieć czy ktoś miał kiedyś podobny problem? Jeżeli tak to jak sobie z tym poradziliście? Są na to jakieś dobre, sprawdzone domowe sposoby? Nie chce czekać bezczynnie, aż powypadają mi zęby ;/

  • #2
    Specjalista do którego należy się udać to Periodontolog (dentysta od tkanek przyzębia - dziąseł itp.)

    W Pani przypadku podstawy to:
    1) Zagwarantowanie wzorowej (!) higieny. Stosowanie nici do przestrzeni międzyzębowych, oczyszczanie zębów w okolicy szyjek, wizyta u stomatologa w celu usunięcia ewentualnego kamienia/osadu.
    2) Można stosować płukanki oraz past przeznaczonych do zębów z odsłoniętymi szyjkami i recesją - np. Green Or lub Elmex.
    3) Zakup miękkiej lub średniej szczoteczki i wykonywanie masażu dziąseł podczas szczotkowania.
    Zapraszam do artykułu: , ze szczególnym zwróceniem uwagi na metodę: Stillmann'a:

    Komentarz


    • #3
      Dziękuje za odpowiedź.

      Zapomniałam dodać, że te dziąsła strasznie mnie swędzą. Czy można na to coś poradzić zanim dostanę się do specjalisty?

      Komentarz


      • #4
        Specjalista zleci odpowiednie badania.
        Czy prócz swędzenia jest również pieczenie np. języka?

        Komentarz


        • #5
          Nie. Jedyne objawy to swędzenie, cofanie i odklejanie się dziąseł.
          Obawiam się, że uszkodziłam je twardą szczoteczką. Czy to może prowadzić do poważnych konsekwencji?

          Komentarz


          • #6
            Tak jak pisałem - zmienić szczoteczkę na miękką, zapoznać się z polecaną metodą szczotkowania.
            To jak wygląda sytuacja w ustach - oceni specjalista podczas wizyty.

            Komentarz


            • #7
              Właśnie wróciłam od specjalisty i... dziwi mnie to co od niego usłyszałam.
              Dowiedziałam się, że dziąsła są na swoim miejscu(chociaż wszyscy widzą, że odkrywają mi się zęby), że nad górną jedynką mi się cofa, ale to wina dojrzewania i zmian hormonalnych (czy to możliwe w wieku niemalże 18 lat?). Powiedział też , że dla pewności może mi podciąć wędzidełko, ale moim zdaniem nie tłumaczy to cofnięć dziąseł na dolnej szczęce.
              Czy to możliwe żeby w tym wieku zachodziły jakieś zmiany hormonalne mające wpływ na dziąsła?

              Komentarz


              • #8
                Tak, istnieje korelacja między dojrzewaniem a zapaleniem przyzębia - młodzieńcze zapaelnie przyzębia.

                Myślę że ten artykuł wiele wyjaśni:

                Komentarz


                • #9
                  Mam jakimi jest krwawienie. Czy pomagają na to jakieś płukanki?

                  Komentarz


                  • #10
                    Witamy,

                    Zajmujemy się takimi przypadkami w naszej Klinice Dental Design, dlatego zachęcamy do jej odwiedzenia.

                    Odnośnie płukanek na krwawienia dziąseł - tak to pomaga.

                    Komentarz


                    • #11
                      Rozwiązaniem jest , u mnie to ajona. Również miałem swego czasu podobny problem, ale udało się z niego całkowicie wyjść - krwawienie już nie powróciło. Cała walka trwała mniej więcej kilka tygodni, ale się udało ;-)

                      Komentarz

                      Pracuję...
                      X