Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jedynki

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Jedynki

    Witajcie! Mam niebywały problem. Na obu górnych jedynkach odprysły mi kawałki szkliwa. Chciałabym się dowiedzieć jak będzie wyglądało leczenie. Chodzi mi przede wszystkim o koszty. Chciałabym się także dowiedzieć, jak jest z plombami. Czy NFZ refunduje wypełnienia białe? Będę wdzięczna za każdą odpowiedź.

  • #2
    Leczenie polega na oczyszczeniu i opracowaniu ubytku oraz założeniu wypełnienia stałego.

    U osób dorosłych NFZ refunduje:
    wypełnienia chemoutwardzalne w zębach przednich (tzn. od 3 do 3) - górnych i dolnych (wypełniania chemoutwaradzalne są gorszej jakości pod względem kolorystycznym i wytrzymałości od kompozytów - wypełnień światłoutwardzalnych).

    U dzieci i młodzieży do lat 18 refundowane są:
    wypełnienia światłoutwardzalne w zębach przednich (od 3 do 3) – górnych i dolnych.

    Komentarz


    • #3
      szukam specjalisty od jedynek w Krakowie?-bo mam ciągle z nimi problem -nie tylko mi się ciągle psują i już były borowane kilkakrotnie ale mają też kolor nieciekawy.

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez marcin Zobacz posta
        Leczenie polega na oczyszczeniu i opracowaniu ubytku oraz założeniu wypełnienia stałego.

        U osób dorosłych NFZ refunduje:
        wypełnienia chemoutwardzalne w zębach przednich (tzn. od 3 do 3) - górnych i dolnych (wypełniania chemoutwaradzalne są gorszej jakości pod względem kolorystycznym i wytrzymałości od kompozytów - wypełnień światłoutwardzalnych).

        U dzieci i młodzieży do lat 18 refundowane są:
        wypełnienia światłoutwardzalne w zębach przednich (od 3 do 3) – górnych i dolnych.
        Czy wypełnienie chemoutwardzalne będzie się jakoś odróżniać kolorem od zęba? Zaznaczam, że to nie jest jakiś wielki ubytek, na obu jedynkach na granicy styku tych zębów odpadło szkliwo, mniej więcej jakieś 2, 3 milimetry na każdym. No i drugie pytanie - orientujesz się ile w takim przypadku kosztowałby kompozyt?

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez noto Zobacz posta
          szukam specjalisty od jedynek w Krakowie?-bo mam ciągle z nimi problem -nie tylko mi się ciągle psują i już były borowane kilkakrotnie ale mają też kolor nieciekawy.
          Polecam dr Łukasza Kubickiego. Przyjmuje przy Krowoderskiej.

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez Caterina Zobacz posta
            Czy wypełnienie chemoutwardzalne będzie się jakoś odróżniać kolorem od zęba? Zaznaczam, że to nie jest jakiś wielki ubytek, na obu jedynkach na granicy styku tych zębów odpadło szkliwo, mniej więcej jakieś 2, 3 milimetry na każdym. No i drugie pytanie - orientujesz się ile w takim przypadku kosztowałby kompozyt?
            Wypełnienia chemoutwardzalne w ogóle nie mają odcieni kolorów, które są dostępne w wypełnieniach kompozytowych. W wypełnieniach kompozytowych można idealnie odbudować warstwę szkliwną i zębinową (szeroka paleta kolorów). W zależności od umiejscowienia te 2-3 milimetry przejścia może być widoczne w przypadku wypełnień chemoutwardzalnych.
            Koszt odbudowy 1 powierzchni to około 100zł za wypełnienie kompozytowe (światłoutwardzalne).

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez noto Zobacz posta
              szukam specjalisty od jedynek w Krakowie?-bo mam ciągle z nimi problem -nie tylko mi się ciągle psują i już były borowane kilkakrotnie ale mają też kolor nieciekawy.
              Najlepsze centrum w jakim byłam! Centrum Stomatologiczne Zakopianka to jedna z najnowocześniejszych technologicznie klinik dentystycznych w Krakowie. Tak uważam, bo zbierałam opinie od znajomych zanim tam się wybrałam i faktycznie, na miejscu moje oczekiwania potwierdziły się. Lekarz wspaniale się mną zajął, opowiadał o leczeniu i o tym co robi. Sprzęt pracuje cichuteńko i szybko. Podoba mi się też to, dzieci mają swój kącik i nagrody za dzielność Mam w planie implanty jedynek i tylko tam to zrobię. Klinika godna polecenia

              Komentarz


              • #8
                Michalina, dzięki, sprawdziłam w necie i Twoja propozycja przypadła mi do gustu. Idę za tydzień , zobaczymy.

                Komentarz


                • #9
                  No to cię cieszę, bo naprawdę będziesz zadowolony.

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez noto Zobacz posta
                    szukam specjalisty od jedynek w Krakowie?-bo mam ciągle z nimi problem -nie tylko mi się ciągle psują i już były borowane kilkakrotnie ale mają też kolor nieciekawy.
                    Ja polecam Brzyski Dental Care, sama tam wybielałam niedawno a wcześniej leczyłam. Doktor Brzyski daje 5 lat gwarancji ale kontrole co pół roku trzeba robić. Jak dla mnie OK, a nawet lepiej bo ostatnio wszystkim znajomym go polecam.

                    Komentarz

                    Pracuję...
                    X