Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Ryzyko zgorzeli

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Ryzyko zgorzeli

    W dolnej 6 miałam zgorzel, ząb został usunięty. Mam teraz kilka zębów do leczenia ale boje się, że po zaplombowaniu pojawi się w nich zgorzel tak jak w tej 6 i będą musiały zostać usunięte jakie jest ryzyko wystąpienia zgorzeli, co ją powoduje? jak można jej uniknąć?

  • #2
    A może tak napiszesz ile masz lat i jak dbasz o higienę jamy ustnej?

    Komentarz


    • #3
      Mam 20 lat. 3 razy dziennie szczotkuję, 2 razy używam płynu Listerine i nici, pije też wapno kilka razy w tygodniu a codziennie jem chociaż jeden jogurt i kanapkę z żółtym serem, ale zęby mam słabe po mamie i mimo tego się psują 6 juz straciłam i boję się o następne bo jednak wiek 20 lat to troche za wcześnie żeby tracić ząbki prawda?

      Komentarz


      • #4
        Jeśli w Twojej szóstce jest ubytek nie ma co czekać na porady - tylko leczyć próchnicę. Każdy dzień przybliża ryzyko zapaleń miazgi i w efekcie zgorzeli. Próchnica sama się nie cofnie - trzeba ją wyleczyć.

        Komentarz


        • #5
          Wiem wiem, że trzeba leczyć ale chodzi mi o to co ma wpływ na pojawienie się zgorzeli bo z tego co mi wiadomo pojawia się ona najczęściej w zębach plombowanych i nie wiem co ją powoduje...źle wykonane leczenie czy przyczyny naturalne?

          Komentarz


          • #6
            Zgorzel najczęściej występuje w zębach nieleczonych. Nieleczona próchnica prowadzi do zapalenia miazgi, które konsekwentnie nieleczone powoduje jej obumieranie (martwicę), kolejnym etapem jest gnilny rozpad martwiczej tkanki, czyli zgorzel.

            Komentarz

            Pracuję...
            X