Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

białe przebarwienie

Zwiń
X
 
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • białe przebarwienie

  Witam! Mam 21 lat, od jakiegoś roku mam białą małą plamkę na prawej górnej jedynce. Dbam o zęby, myję dobrymi pastami, uzywam listerine, nie wiem skąd się to wzięło i jaka jest przyczyna. Jak byłam u denstystki to zaprosiła mnie na czyszczenie piaskowe, z racji, że musiałabym czekać na nie kilka miesięcy postanowiłam sama wybielić zęby i tak też zrobiłam, kupiłam białą perłę w aptece i przez miesiąc wybielałam zęby. Zęby wybieliły się i zrównały się z plamką. Po 2 miesiącach znów plamka się uwidoczniła. Więc znowu zaczęłam wybielać. Nie w tym rzecz, mogę wybielać na okrągło,ale chodzi mi , żeby poznać przyczynę tego przebarwienia i wiedzieć jak to leczyć. Z tego co czytałam to może być niedobór wapnia, fluoroza lub próchnica. Jak to dokładnie stwierdzić, żebym wiedziała jak to leczyć? Będę bardzo wdzięczna.

 • #2
  Tak jak Pani wymieniłą - przyczyn może być kilka.
  Początkowa faza próchnicy to macula alba - czyli BIAŁA PLAMA - powstająca w wyniku ODWAPNIENIA tkanek zęba.
  Jeśli została wykluczona fluoroza (małe stężenie fluoru w wodzie pitnej, diecie), można stosować fluorkowanie i pasty z fluorem.
  Pasty wybierlające mogą niszczyć szkliwo i osłabiać zęby. Proszę pamiętać że naturalny kolor zdrowych zębów to odcień kości słoniowej.

  Komentarz

  Pracuję...
  X