Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

dziwny bol po szlifowaniu

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • dziwny bol po szlifowaniu

    Witam.
    Prosze o pomoc.Jestem po szlifowaniu dwoch zebow przed zalozeniem koronki.
    Dodam ze zeby mam wszystkie wyleczone .Po szlifowaniu jeden zab strasznie mnie boli wrecz nie moge go dotknac, patrzac w lusterku wyglada tak jak by w jendym miejscu byla na nim rana cos lekko czerwonego rozowego wrazliwego na nim.Tak sam od siebie nie boli.Reaguje na zimno a w szczegolnosci na paste jak proboje chociaz lekko umyc zeby , boli mnie jak jem lub dotykam go jezykiem.Dodam ze wczesniej mnie wogole nie bolal byl zdrowy?Za dwa dni mam miec zakladana koronke?Prosze o odpowiedz co to moze byc?Czy konieczne bedzie leczenie kanalowe?Dziekuje i pozdrawiam

  • #2
    Statystycznie mniej niż 10 % zębów po oszlifowaniu wymaga leczenia kanałowego. Jest to wynik dużego szoku jakim jest szlifowanie zębów. Może się także zdarzyć nietypowe ukształtowanie miazgi (nerwu) - takie iż po oszlifowaniu prześwieca ona przez bardzo cienką ścianę zębiny. Czasem też powstaje krwiak.

    Moje pytanie jest tylko jedno: Czy ma Pani założone korony tymczasowe?

    Komentarz


    • #3
      Nie niemam koron tymczsowych zalozonych.Jestem przerazona pozniewaz mam zeby oszlifowane i czy w przypadku jak postal krwiak bedzie mozna zakladac koronke?Czy trzeba czekac az sie zagojiCzy jednak zostaje kanalowe?Dziekuje bardzo za porade

      Komentarz

      Pracuję...
      X