Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Tyłozgryz , wystarczy aparat stały ?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Tyłozgryz , wystarczy aparat stały ?

    Jestem 15-letnim chłopakiem i straszny mam tyłozgryz, czyli dolna szczęka jest przesunięta do tyłu względem górnej. Górne siekacze nie dotykają dolnych przy normalnym zacisku zębów i sa pochylone do przodu oraz dziąsła dolne trochę wystają . Chciałbym aby po leczeniu np.aparatem stałym broda sie wysuneła do przodu a dziąsła u szczęki dolniej się cofły .
    I tu moje pytanie - czy do wyleczenia tej wady wystarczy tylko aparat? Czy będę musiał poddawać się jakimś operacjom? Albo usuwać jakieś zęby? I jeśli aparat wystarczy, to ile przypuszczalnie będę musiał go nosić? Bardzo proszę o pomoc, to dla mnie ważne.
    Ostatnio edytowany przez MrDawid.; 19.04.2014, 12:13.

  • #2
    Trudno jest powiedzieć dysponując tylko fotografią (ale to i tak super - dobre zdjęcia). Ortodonta mając do dyspozycji zdjęcia rtg cefalometryczne będzie wiedział więcej.
    Podejrzewam, że wystarczy tu aparat stały + tak zwane wyciągi elastyczne klasy II ,lub tzw aparat Herbsta albo Forsus.
    To co po "+" ma służyć dodatkowo wysuwaniu żuchwy czyli tzw. "dolnej" szczęki do przodu, a aparat stały na górny i dolny łuk będzie zęby prostował.

    Tak po krótce.
    czas uzależniony jest od skomplikowania wady oraz od tego czy konieczne będzie usuwanie jakichś zębów (podejrzewam że nie będzie konieczne).
    Najszybciej leczenie przebiega u 11 do 13 latków. 15 to też nie dramat.
    Zwykle podaje się czas trwania 2 i pół roku.
    Najlepiej udać sie do ortodonty jak najszybciej bo czas działa na Twoją niekorzyść i jemu zadać te same pytania.

    Komentarz


    • #3
      Bardzo dziękuję

      Komentarz


      • #4
        Gdzieś czytałem, że kupowanie tańszych szczoteczek sonicznych jest szkoliwe dla zębów. Chodziło o szkliwo. Czy ktoś wie coś na ten temat?



        -----------------------------------------------
        Ostatnio edytowany przez Kania Piotr; 31.08.2018, 22:40.

        Komentarz


        • #5
          Poszukaj jeszcze w necie jakiegoś info na ten temat.

          Komentarz


          • #6
            re

            Hej, ja również mam ten problem. Mnie ortodonta powiedział, że operacja, bo żuchwa jest genetycznie za krótka po prostu i nie da się jej wydłużyć aparatem. Na operację się raczej nie zdecyduję, bo nie mogę sobie pozwolić na długą rekonwalescencję, a na różnych grupach FB czytałam, że może trwać nawet 4 miesiące :/ Kwestia wyboru, ja raczej nie skorzystam z operacji. Ale mam krzywe zęby dodatkowo i właśnie będę zaczynać leczenie, aby je wyprostować, oczywiście się jeszcze skonsultuję z nowym ortodontą, z polecenia mam namiar na dr Chruściel z kliniki Rock Your Smile, podobno jest dobra, może jednak rzuci nowe światło na moją sytuację. Priorytet mam na wyprostowanie zębów, by na siebie nie nachodziły.

            Komentarz


            • #7
              Super, dzięki wielkie za sprawdzone porady Z całą pewnością mi się przydadzą

              Komentarz

              Pracuję...
              X