Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

licówka tak, czy nie?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • licówka tak, czy nie?

    Witam!
    Moje zęby są pociemniałe po leczeniu i to niestety jedynki i dwójki, czuję z tego powodu dyskomfort dlatego też chciałabym coś zmienić, ale niestety żaden dentysta z mojego malutkiego miasteczka nie może mi jednoznacznie powiedzieć, co doradza. Ostatnio trafiłam na dobrego stomatologa, który proponuje mi założenie licówki koszt to ok. 700zł więc niestety sporo(x2 na 1 i 2). Jestem w stanie poddać się takiemu zabiegowi, lecz pytanie, czy warto?czy poprawi to na stałe wygląd moich zębów i czy w ogóle powinnam to zrobić, czy w tym wypadku jest jakieś inne wyjście, wybielanie? Dzięki z góry za pomoc

  • #2
    Na pewno polepszy to wygląd zębów

    Komentarz


    • #3
      Licówka porcelanowa dobrze wykonana na pewno zmieni wygląd zębów. Porcelana nie przebarwi się z czasem. Jednak licówka to wstęp do korony. Jestem zwolennikiem koron porcelanowych pełnoceramicznych. Dobrze oszlifowane zęby oraz perfekcyjnie wykonane korony zmieniają trwale wygląd zębów, nie przebarwiają się. Wszystko także zależy od stanu obecnego zębów. Jeśli w zębach są już rozległe "plomby" to lepsze są korony, jesli tylko przebarwienie to licówka.
      Może można wysłać jakieś foto?
      Powiem tylko, że są to najtrudniejsze prace - zrobić jedynkę i dwójkę tak by nie różniły się ODCIENIEM I KSZTAŁTEM !!! od nietkniętych jedynki i dwójki stojących w sąsiedztwie.

      Komentarz


      • #4
        Troszkę rozjaśnił mi pan sprawę Otóż mój stomatolog nie wykonuje takich zabiegów dlatego też odsyła mnie do innych gabinetów aczkolwiek doradził mi licówkę ponieważ ząb jest wtedy bezpieczniejszy i w razie wypadku np. utraty zęba nie tracę go całego, jak w przypadku koronki. Poszukuję po prostu najlepszego sposobu na poprawę wyglądu zębów. Załączam też zdjęcie, być może na jego podstawie będzie Pan w stanie ocenić sytuację i tym samym doradzić najlepszy sposób. Dziękuje za uwagę i pomoc! P.s dodaje, że na 1 mam już założoną licówkę ale nie porcelanową, która jest już niestety zniszczona.
        Załączone pliki

        Komentarz


        • #5
          Widzę że problemem jest też ustawienie zębów. Może warto byłoby zacząć od ortodontycznej korekty ustawienia tych zębów.
          Widać też różne długości.
          Rozumiem że problem estetyczny stanowi jedynka po Pani lewej stronie (z licówką kompozytową) oraz dwójka po prawej.
          Natomiast dwójka po lewej stronie (czyli patrząc na zdjęcie na prawej części zdjęcia) jest lekko zrotowana (obrócona).
          Obie dwójki są zbyt wysoko co uwydatnia kły. Stają się one wyraźnie szpiczaste.

          doradził mi licówkę ponieważ ząb jest wtedy bezpieczniejszy i w razie wypadku np. utraty zęba nie tracę go całego, jak w przypadku koronki.
          Tej argumentacji nie rozumiem i uważam że jest ona błędna.

          Poniżej fotografia przedstawiająca jak to powinno wyglądać (oczywiście malowanie w Paint mi nie idzie ale różnica jest).
          Załączone pliki

          Komentarz


          • #6
            Mam świadomość, że zęby nie są również idealne pod względem ułożenia i zastanawiałam się również nad założeniem 'aparatu', jednak bardzo zależy mi na poprawie estetycznej uzębienia w dość szybkim okresie czasu dlatego też myślałam, że licówka lub koronka poprawią wygląd zębów natychmiastowo(oczywiście rotacji prawego zęba w ten sposób nie poprawię, jednak wygląd uzębienia i tak byłby korzystniejszy). Z tego, co rozumiem Pan doradza w pierwszej kolejności wizytę u ortodonty, a kolejno zastawianie się nad koronką lub licówką. Dziękuję za pomoc, bardzo mi się przyda i chyba nie pozostaje mi nic innego, jak wizyta u dobrego stomatologa I jeszcze drobne pytanie, czy można w 1 kolejności założyć koronki lub licówki a kolejno dokonać poprawy ortodontycznej? Pozdrawiam

            Komentarz


            • #7
              Kolejność zawsze jest taka, że najpierw leczenie orto, potem korony lub licówki. Jeśli zależy Pani na szybkim efekcie to odwrotna kolejność jest możliwa ale po leczeniu orto trzeba będzie najprawdopodobniej zrobić korony i licówki od nowa.
              Może w takim razie poprawić jedynkę i dwójkę na szybko kompozytem (najtaniej), potem orto a na końcu np za 1,5 roku założyć koronę lub licówkę tam gdzie trzeba.

              Komentarz


              • #8
                Tak więc rozpocznę od wizyty u ortodonty i zacznę odpowiednie leczenie. Dziękuję bardzo za profesjonalną pomoc, teraz wiem od czego powinnam zacząć pozdrawiam

                Komentarz


                • #9
                  Pozdrawiam

                  Komentarz


                  • #10
                    Testowałam już wiele past i preparatów do wybielania zębów, dostępnych w drogeriach czy aptekach i niestety żaden z nich nie daje zadowalających efektów. Chcąc skutecznie wybielić zęby, trzeba się jednak wybrać do specjalisty. Jeżeli masz proste ładne zęby, to zabieg wybielający wystarczy. Tutaj o licówkach. Nie jest to bardzo inwazyjna metoda, a efekt też utrzymuje się przez lata.
                    Ostatnio edytowany przez Klaria; 28.01.2018, 04:46.

                    Komentarz


                    • #11

                      Jeżeli chodzi o wybielanie to sprawa jest dość indywidualna, z pewnością powinien doradzić w tej kwestii. Przy licówkach natomiast trzeba liczyć się z tym, że nie jest to trwałe rozwiązanie problemu. Na pewno trzeba je co jakiś czas wymieniać lub tez naprawiać jeżeli zajdzie taka potrzeba.

                      Komentarz


                      • #12
                        Ja niestety nie mam za bardzo wiedzy i doświadczenia w tym temacie. Dlatego raczej ciężko będzie mi pomóc...

                        Komentarz


                        • #13
                          a co to jest ta licówka bo ja o tym nic nie wiem tak naprawdę

                          _________________________________________

                          Komentarz

                          Pracuję...
                          X