Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Zacementowanie ćwieka z włókna szklanego...

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zacementowanie ćwieka z włókna szklanego...

    I tak jak w temacie chciałabym zapytać ile taki ząb z zacementowanym ćwiekiem z włókna szklanego może czekać na wstawienie koronki? Jestem za granicą i nie chcę tu wstawiać koronki, gdyż nie znam dobrze stomatologów. Jeden taki zabieg przechodziłam już w kraju i wiem jak ważny jest wybór doświadczonego stomatologa.
    Mój dentysta stwierdził, że do 6 miesięcy mogę chodzić z takim zębem, później jest ryzyko bakteryjne. Więc chodzę już 7 miesięcy z tym zacementowanym ćwiekiem i jakie mam opcje? W kraju będę za 4 miesiące, i co do tego czasu mogę zrobić z tym zębem, by go lepiej zabezpieczyć?

    Proszę o pomoc

    Dzięki.

  • #2
    Ząb po założeniu "sztyftu" z włókna szklanego powinien byż zabezpieczony korona tymczasową.

    Komentarz


    • #3
      Hmm. Rozumiem, ale ten ząb nie był jeszcze szlifowany, więc korona tymczasowa nie była zakładana. Jak długo można chodzić z tak zacementowanym ćwiekiem, ile ten materiał trzyma?

      Komentarz


      • #4
        Jeśli sztyft jest czymkolwiek przykryty tzn żab jest odbudowany. To można długo chodzić z takim zębem.

        Komentarz


        • #5
          Hmm, tzn. jak długo? Rok, do dwóch?
          Czy można ostatecznie zrezygnować z korony. Ząb był w dobrym stanie. Decyzja o koronie to był mój pomysł, a lekarz nie miał nic przeciwko Teraz żałuję, że się na to zdecydowałam. Ząb był leczony kanałowo 9 lat temu i do dziś tylko lekko zmienił barwę. Różnice w kolorze zauważam tylko ja. Mieszkam za granicą i tutejsi dentyści trochę byli zszokowani decyzją o koronie, proponowali mniej drastyczne rozwiązania, tym bardziej że ząb jest w dobrym stanie. Czy mam teraz jakieś wyjście? Szkoda mi tego zęba. Chciałabym odsunąć w czasie ten zabieg...

          Dziękuję za pomoc

          Komentarz


          • #6
            Ząb po leczeniu kanałowym zwykle powinno zabezpieczyć się koroną ponieważ istnieje ryzyko złamania zeba, a korona to ryzyko zmniejsza praktycznie do zera. Czasem, jeśli zab nie jest mocno zniszczony i ścianki są odpowiedniej grubości wykonuje się inlay lub onlay lub tzw endo koronę lub koronę mushroom (w kształcie grzyba). Wszystko to jest podobne do siebie, rózni się zakresem preparacji (szlifowania).

            Zatem jesli nadaje się na inlay trzeba skrócić wkład z włókna lub całkowicie się go pozbyć.
            Ale ponieważ ja Pani nie badałem to proszę nie traktować moich wypowiedzi jak wyroczni.

            Komentarz

            Pracuję...
            X