Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wzmacnianie zębów

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Wzmacnianie zębów

    Witam . Od pewnego czasu zacząłem trenować mieszane mieszane sztuki walki [MMA] w formule "full contact". Wszystko fajnie , tyle , że boje się odrobinkę o moje zęby - nie chce żebyście mnie zle zrozumieli ; po prostu nie chciał bym ich stracić [ dentysta mówił , że wszystko ok - zdrowe ] I teraz moje pytanie : Czy poza częstym myciem zębów , nitkowaniem , odpowiedniej diety bogatej w wapń [ w tym sporcie to mus ] można te zęby jakoś wzmocnić aby w momencie mocnego uderzenia nie skruszyły się /wypadły ?

  • #2
    Fizjologicznie zdrowy ząb nie ulega złamaniu. Co do urazów - to wszystko zależy od kierunku i tego jak duża jest siła uderzenia. Możliwe że po mocnym uderzeniu nic Ci nie będzie a po słabszym padającym pod niefortunnym kątem - będzie gorzej. Proponuję zapoznać się z dostępnymi na rynku ochraniaczami na górną i dolną szczękę. Dostępne w sklepach sportowych - dopasowują się do kształtu łuków zębowych po chwilowym zanurzeniu w gorącej wodzie.

    Z zabiegów profilaktycznych pomocne może być fluorkowanie zębów - które zmniejsza ryzyko próchnicy.

    Odnośnie mycia zębów polecam: - złe szczotkowania może wyrządzić sporo strat w postaci np. patologicznego starcia zębów.

    Zakładam że chodzisz na regularne kontrole do swojego stomatologa i nie masz ubytków próchnicowych?
    Ostatnio edytowany przez marcin; 21.05.2011, 01:58.

    Komentarz


    • #3
      Szczęke mam [trochę tandetną bo za 10 zł ale jest ] , nie mam ubytków - regularnie chodzę do stomatologa

      Komentarz


      • #4
        Ajona, systematyczne mycie, dobra i miękka szczoteczka. To w zasadzie problemy rozwiązuje w całości. Bez zachowania wspomnianej systematyczności w zasadzie nigdy zakładanego efektu nie uzyskacie, no bo jak?

        Komentarz


        • #5
          Nie licz na jakieś cuda, co do wzmocnienia zębów, bo dużo zależy od konkretnej osoby, jedni mają mocne, niełamiące sie zęby, a drudzy wręcz przeciwnie - słabsze, poddatne na urazy. Ale myślę, że - tak jak już wiesz - dobra pasta, dobre szczotkowania, szczęka i regularne wizyty i powinno być ok.

          Komentarz


          • #6
            Pierwszym krokiem jest odpowiednia, podstawowa pielęgnacja, bo w ten sposób faktycznie te zęby robią się mocniejsze. Nie twierdzę, że od razu, z dnia na dzień można je poprawić. To jest możliwe dopiero po dłuższym okresie, ale jak najbardziej wykonalne.

            Komentarz

            Pracuję...
            X