Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wybielanie zębów

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Wybielanie zębów

    Witam,
    Mam pewien problem. Nie jestem zadowolona z koloru moich zębów, toteż stosuję często pasty i preparaty wybielające. Efekt jest, ale... będąc w podstawówce ułamałam sobie pół jedynki, dorobiona została pod ówczesny kolor moich zębów. Teraz często myjąc je zauwazam, że wybielają się wszystkie oprócz tego jednego...

    Chciałabym wiedzieć, czy udawszy się do dentysty na wybielanie potrzeba będzie wymienić te pół jedynki i wtedy wybielać zęby czy jest jakiś inny sposób? Ile może to kosztować?


    Pozdrawiam

  • #2
    W tej sytuacji ten ząb wymaga specjalnego potraktowania np. naklejenia licówki
    O takim przypadku możesz przeczytać tutaj

    Komentarz


    • #3
      witam wszystkich, chciałbym poprawić swoje uzębienie, moje jedynki górne mają troszkę inny odcien od pozostałych zębów, 2-ki górne są sztuczne, chcialbym właśnie te 4 zęby
      byłem u 1-nej dentystki i proponuje mi 4 korony jakieś nakładane na te zęby. nie znam sie na tym i proszę o wskazówki i ew co mogę zrobić z nimi.
      załączam fotke:
      [url]http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/fc80c.......
      Ostatnio edytowany przez Robuś; 10.03.2010, 23:08.

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez Yaa33 Zobacz posta
        Witam,
        Mam pewien problem. Nie jestem zadowolona z koloru moich zębów, toteż stosuję często pasty i preparaty wybielające. Efekt jest, ale... będąc w podstawówce ułamałam sobie pół jedynki, dorobiona została pod ówczesny kolor moich zębów. Teraz często myjąc je zauwazam, że wybielają się wszystkie oprócz tego jednego...

        Chciałabym wiedzieć, czy udawszy się do dentysty na wybielanie potrzeba będzie wymienić te pół jedynki i wtedy wybielać zęby czy jest jakiś inny sposób? Ile może to kosztować?


        Pozdrawiam
        Postępowanie z reguły powinno być takie:

        Skaling + polishing, ewentualnie piaskowanie

        Wybielanie zębów - najlepiej profesjonalne u dentysty środkiem z wysokiej półki (nie powodują nadwrażliwości), lub tańszym opelescense + tooth mus (leczy nadwrazliwość).

        Następnie odbudowa zęba materiałem o barwie wybielanych zębów (najlepiej u stomatologa mającego doświadczenie w estetyce)

        No i oczywiście "biała" dieta czyli zero wina, papierosów, kawy, herbaty i innych barwiących posiłków i napojów.

        Wybielanie może spowodować przyszyjkową resorbcję.

        Kolor zębów natura dobrała do każdego z nas i do koloru skóry wiec trzeba tez dobrze przemyśleć decyzję o wybielaniu.
        Ja z reguły odradzam wybielanie.

        Komentarz

        Pracuję...
        X