Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Źle dobrany wkład

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Źle dobrany wkład

    Pól roku temu rozbolał mnie ząb z przodu 2. Był to ząb zaplombowany kilka miesięcy wcześniej. Po rozwierceniu dentystka zorientowała się że dała wtedy zły wkład. Wkład został wymieniony i ząb ponownie zaplombowany co rozwiązało problem bólu. Jednak ból powrócił. Moje pytanie: czy tym złym wkładem mój ząb mógł zostać bardzo uszkodzony? Jutro wybieram się do dentysty i boję się o tego ząbka co zrobić jeśli okaże się, że dentystka zawiniła na tyle, że ząb będzie do usunięcia?

  • #2
    Przede wszystkim nie usuwać za żadne skarby!!!
    Przesłać na forum skan rtg zęba.
    Nie rozumiem o jaki wkład może chodzić dlatego potrzebne jest tu choćby rtg. Może zorientujemy się wraz z kolegami po fachu o co chodzi.

    Komentarz


    • #3
      Niestety dzisiaj nie zostałam przyjęta, wyznaczono mi termin na 2 maja. Chodzi o wkład który znajdował się pod plombą światłoutwardzalną. Podczas tamtej wizyty wyłapałam słowa "distalnie" i "mezjalnie" z rozmowy dentystki z asystentką i podejrzewam, że są to nazwy tych wkładów. Jeśli tylko zostanie wykonane rtg od razu je tutaj umieszczę i oczywiście nie zgodzę się na wyrwanie. Dziękuje za odpowiedz

      Komentarz


      • #4
        Mezjalnie znaczy przyśrodkowo czyli bliżej osi symetrii. To znaczy panie mówiły o dystalnym, i mezjalnym ubytku w tym zębie. Tzn że żab ma dwa ubytki i pewno 2 plomby.
        Z tego co Pani pisze wnioskuję że ząb rozbolał po założeniu plomby. Podejrzewam że mogła być tak głęboka dziura że doszło do stanu zapalnego miazgi zęba (tzw. nerwa). Jeśli tak jest to konieczne będzie leczenie kanałowe.
        Czekamy na rtg

        Komentarz

        Pracuję...
        X