Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

w oczekiwaniu na chirurgiczne usuniecie zeba

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • w oczekiwaniu na chirurgiczne usuniecie zeba

    Witam.Najlepiej zaczne od poczatku tj jakies 8 tyg temu zapisalem sie na zalatanie 2 dziurek i czyszczenie.zanim dotarlem do dentysty odpadlo mi czesc wydawaloby sie zdrowej 7.dentysta (mieszkam w angli,tak jakos wyszlo) zrobil mi przeswietlenie i powiedzial ze ten zab jest do usuniecia ale tylko w szpitalu bo korzenie sa poskrecane i jest ryzyko krwotoku.po kilku dniach zaczal mnie strasznie bolec i dostalem peniciline i cos jescze (nie pamietam)meta cos tam ,no i bylo dobrze przez tydzien.gdy skonczyl sie antybiotyk bol duzo mocniejszy wrocil no i dostalem jescze raz porcje tych samych lekarstw co pomoglo na kolejny tydzien.zapomnialem dodac ze powiedziano mi ze na zabieg bede czekal do 8 tyg! trzeciej porcji antybiotyku juz nie dostalem tylko kazano mi kupic nuromal tj ibuprofen z paracetamolem.podzialalo przez kilka dni.wizyte w szpitalu na konsultacje trafilem 13 kwietnia,zrobili kolejne przeswietlenie i wyznaczyli date na 19 maja na zabieg.teraz boli mnie strsznie i promieniuje az do oka.bol nie jest ciagly.boli przez 5 min i na 3 min przestaje.3 dni temu dostalem ketonal od kolezanki i byla to wielka ulga bo zadzialal ale juz dzis przestal.dodam jescze ze czes tego zeba zrobila sie nienaturalnie biala.przepraszam ze sie tak rozpisalem ale ja juz zaczynam majaczyc przez tego zeba.czy to normalne zeby tyle czekac z bolem zeba?jutro wybieram sie ponownie do dentysty.co mam mu powiedziec?

  • #2
    Ja miałam to samo z dolną 6. I niestety nie obyło się bez krwotoku Termin pewnie jest tak odległy dlatego, że nie ma innego wolnego. Ból świadczy o stanie zapalnym, z pewnością dentysta przepisze jakiś inny antybiotyk. Z Twojego opisu bólu wynika że jest to jakiś stan zapalny miazgi zębowej być może nawet zgorzel dlatego nie możesz tego zbagatelizować. Czekaj cierpliwie,i nie stresuj się w dniu zabiegu, nie pij też kawy i napojów energetyzujących bo podnoszą ciśnienie. Zrób sobie też badania na krzepliwość krwi (jeśli masz taką możliwość) bo w razie czego od razu Ci podadzą jakiś lek powodujący krzepnięcie, w moim przypadku była to Cyclonamina.
    Ostatnio edytowany przez gawusia; 27.04.2011, 11:52.

    Komentarz


    • #3
      Nie chcę się wypowiadac bo nie widziałem zęba ale co do poskręcanych korzeni to chyba przesada. Może lekarz nie jest wprawionym chirurgiem i woli odesłać.
      A żeby nie czekać to pewno można iść prywatnie.

      Komentarz

      Pracuję...
      X