Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Dziurawe zęby

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Dziurawe zęby

    Witam!
    Od kilku już lat mam 3 dziurawe zęby i próchnice, którą już wyleczyłam podczas paru wizyt ostatnio.
    3 dziurawe zęby mam do usunięci na szczęście są to zęby ostatnie 6 i 7
    bardzo boję się wyrwania i bólu oraz ile może około kosztować od jednego zęba ze znieczuleniem na NFZ ponieważ jest tam najlepsza i sprawdzona jak dla mnie dentystka.

  • #2
    Jeśli na NFZ to nie zapłacisz za znieczulenie nic. Jeśli będzie dobrze podane to nie będziesz czuła bólu w trakcie zabiegu jednak kilka godzin po będzie napewno lekko pobolewało. Ja jestem tydzien po chirurgicznym usuwaniu dolnej 6 i niestety nie miałam szczęścia do znieczulenia bo bolało nieziemsko! Przezylam i ciesze sie ze wyrwałam bo już mam spokój z bólem i ciągłymi infekcjami które miałam przez tego zepsutego zęba. Pamiętaj, że zęby mają wpływ na cały organizm dlatego żeby być zdrowym trzeba o nie dbać, leczyć albo wyrywać jeśli takie jest zalecenie dentysty.

    Komentarz


    • #3
      Tak jak napisała moja poprzedniczka - usunięcie zęba oraz znieczulenie w ramach NFZ jest bezpłatne. To, jak skuteczne okaże się znieczulenie w dużym stopniu zależy od obecności lub braku stanu zapalnego. W przypadku stanu zapalnego efekt znieczulenia jest znacznie gorszy... Czasem wystarczy podać większą ilość środka znieczulającego, a czasem pacjenta po prostu nie da się znieczulić, wówczas przed przystąpieniem do kolejnej próby staramy się zmniejszyć stan zapalny (antybiotyk).
      Ale bezwzględnie zęby kwalifikujące się do ekstrakcji należy usunąć, ponieważ stanowią ognisko zakażenia!!!

      Komentarz


      • #4
        to czyli całe wyrwanie zęba wraz ze znieczuleniem będzie bezpłatne ?
        A ile płacicie za plombę światłutwardzalną na NFZ ?

        Komentarz


        • #5
          Po świętach pójdę do mojej dentystki i się popytam.
          Ogólnie zęby mam bardzo ładne proste i białe jedyne te głupie 6 i 7...
          Zęby zepsuły mi się ponieważ jadłam kiedys bardzo dużo słodyczy teraz już nie.
          poza tym nie jadłam żadnego białka żadnych serów, ryb, nie piłam mleka itd.
          Moje jedzenie składało się jedynie z chleba z ogórkiem i popicie gazowaną wodą + ciągle coś słodkiego ale już od roku z tym skończyłam.

          Komentarz


          • #6
            Ekstrakcja zęba

            Czy jeśli będę już po wyrwaniu zęba, to czy zęby zaczną mi się rozdzielać ? Tzn. że zaczną być krzywe ?

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez 1krolcia1 Zobacz posta
              Czy jeśli będę już po wyrwaniu zęba, to czy zęby zaczną mi się rozdzielać ? Tzn. że zaczną być krzywe ?
              a ile masz lat?

              Komentarz


              • #8
                18 ale w tym roku już 19 będę miała
                bo słyszałam że jeśli ząb zostanie wyrwany to mogą robić się szpary między nimi czy to prawda ?

                Komentarz


                • #9
                  Zarówno zęby sąsiednie, jak i przeciwstawne mogą się przemieszczać, dlatego tak ważne jest niezwłoczne uzupełnianie braków zębowych.

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez 1krolcia1
                    Dzień dobry!
                    Ile mniej więcej trwa ekstrakcja zęba ?
                    Czy pacjenci często czują przy tym ból ?
                    Pyt.1 Nie da się precyzyjnie przewidzieć czasu ekstrakcji, czasem jest to po prostu chwila, a innym razem może trwać nawet kilkadziesiąt minut, dużo zależy od tego, czy w czasie ekstrakcji pojawią się jakieś komplikacje ( np. odłamanie korony lub korzenia zęba ).

                    Pyt.2 Nie, zawsze przed ekstrakcją podawane jest znieczulenie Ale, tak jak już wcześniej wspominałam, znaczący wpływ na odczuwanie bólu podczas ekstrakcji ma obecność stanu zapalnego, który osłabia działanie środka znieczulającego.

                    Komentarz

                    Pracuję...
                    X