Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Ból zęba [po zatruciu i kanałowym]

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Ból zęba [po zatruciu i kanałowym]

    W zeszłym roku na przestrzeni 2-3 miesięcy mialam w sumie około 6 wizyt - mam bardzo wrażliwe zęby i trzeba było po kolei robić zabiegi ze znieczuleniem, miałam wielką dziurę w zębie. Ząb był zatruty, wygrzebana miazga, był leczony kanałowo a na końcu załatany. Ostatnia była we wrześniu wizyta.

    Od 2 dni przy jedzeniu zaczyna mnie boleć ząb przy zagryzaniu. Nie jest to silny ból ale uniemożliwia gryzienie. Jak zjadłam wczoraj krówkę słodką to zabolało bardzo, jak umyłam zeby to spasowało....

    Bardzo boję się wizyty u dentysty - zapłaciłam w zeszłym roku ponad 1600zł za te wizyty [zdjęcia i znieczulenia plus kanałowe]. Mam jeszcze 4 zęby do leczenia i już dwa usunięte bez wstawiania [nie stać mnie na wstawienie zębów].

    Mimo, że zawsze dbałam o higienę zębów myjąc je po każdym posiłku od małego (noszę ze sobą szczoteczkę do zębów i jestem nazywana wariatem) i tak mam zawsze zęby psujące się i o nieciekawym odcieniu i jest to powodem wielu wylanych łez nie tylko z powodu bólu.

    Jestem studentką bez rodziny i na życie mam może 200zł po rachunkach i opłatach i do tej pory spłacam te wizyty... Miała mi ostatnia rata zostać na maj.
    Nie stać mnie na prywatne wizyty a nie mogę iść do publicznej przychodzi [nie mam ubezpieczenia].
    Czy mogę coś zrobić, aby znieczulić ból?

  • #2
    Czy to ten sam ząb, który kiedyś był leczony kanałowo teraz boli?

    Komentarz


    • #3
      No raczej bym wtedy nie wspominała.... Tak, ten sam

      Komentarz


      • #4
        Konieczna będzie wizyta u dentysty. Bóle zęba przy zagryzaniu wskazują na obecność zmian w tkankach okołowierzchołkowych, a tego nie da się wyleczyć "domowymi sposobami".

        Komentarz


        • #5
          Na dentyste nie mam pieniędzy, na chwilę obecną ledwie mi na czynsz starczyło więc chyba bede musiała sie nauczyć z tym żyć aż sam wypadnie

          Komentarz

          Pracuję...
          X