Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

leczenie kanałowe

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • leczenie kanałowe

    Mam pytanie...mam zab leczony kanałowo najpierw byl rozwiercony zostawiony na 5 dni otwarty,potem pani doktor go czyscila i okazalo sie,ze jeden kanal byl ropny.Zostal wyczyszczony zalozone lekarstwo,saczki i fleczer z dziurka.Kolejna wizyta miala miejsce 2 tyg pozniej zab ponownie zostal wyczyszczony[ropy juz nie bylo] zalozone opatrunki jakies leki.Zab nie bolal od czasu otwarcia.Po kolejnych 3 tyg poszlam na kolejna wizyte.Myslalam ze Pani doktor juz pozatyka mi kanaly i zalozy plombe swiatloutwardzalna.Jednak mam tylko wypelnione kanaly na stale i znow zalozony fleczer.Mam pytanie....gdyz kolejna wizyte mam dopiero na 28 czerwca gdyz wyjezdzam.Czy tak dlugo moze byc fleczer i w jakim czasie od uzupelnienia kanalow mozna zalozyc plombe swiatloutwardzalna? Pozdrawiam

  • #2
    Plombę światłoutwardzalną można założyć na tej samej wizycie, na której kanały zostały wypełnione. Ale nic się nie stanie, jeżeli zamkniemy zęba na jakiś czas wypełnieniem tymczasowym (pod warunkiem, że kanały są szczelnie wypełnione). Obawiam się tylko, że fleczer może nie przetrwać do czasu następnej wizyty, ponieważ jest bardzo nietrwały i szybko się wypłukuje (zakłada się go raczej wówczas, gdy czas pomiędzy kolejnymi wizytami jest krótki).

    Komentarz

    Pracuję...
    X