Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

opuchlizna

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • opuchlizna

    Witam,
    Od około dwóch lat chodzę z lekko opuchniętym policzkiem. Lekarze nie potrafią mi pomóc.
    Najpierw poszedłem do dentysty popatrzył, popukał po zębach i stwierdził, że wszystko jest ok.
    Kazał iść do laryngologa, że to coś z zatokami. poszedłem zrobiłem prześwietlenie:
    zatoki czyste i kazał wrócić do dentysty.

    nie odczuwam wogóle bólu, jedynym objawem jest opuchlizna.
    wszystkie zęby po tej stronie zdrowe.

    Jedyne co wzbudza moje podejrzenie to ząb który około 10 lat temu był zatruty i leczony kanałowo. kwalifikował się do wyrwania, ale moja mama nalegała na zaleczenie go.

    Dentystka wspominała coś, że kiedyś mogą być z nim jakieś problemy.
    nie mam pomysłów. Może ktoś mi poradzi

    Z góry dziękuję

  • #2
    Najlepiej byłoby wstawić na forum zdjęcie RTG panoramiczne o dobrej jakości.
    Czy opóchlizna zmniejszała się po zażywaniu antybiotyków?

    Komentarz


    • #3
      antybiotyków nie brałem, jaki może być koszt wykonania zdjęcia RTG u dentystów i czy będą chcieli mnie prześwietlać?

      Komentarz


      • #4
        Rozumiem że podczas diagnozowania tajemniczej opuchlizny nie zostało wykonane żadne zdjęcie RTG u dentysty? - Jakie zdjęcie wykonał laryngolog?

        Zdjęcie RTG pozwoli zobaczyć strukturę kości, obecność zmian okołowierzchołkowych - czyli ewentualną przyczynę obrzęku.

        Czy wszystkie zęby są zdrowe - tzn. czy nie mają próchnicy? korony są całe? Któryś ząb bolał w przeszłości?
        Ostatnio edytowany przez marcin; 14.04.2011, 23:26.

        Komentarz

        Pracuję...
        X