Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Bolący ząb podczas leczenia kanałowego

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Cybero
    odpowiedział(a)
    Dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam

    Zostaw komentarz:


  • lek.dent.Ania
    odpowiedział(a)
    Jeżeli dolegliwości bólowe będą się nadal utrzymywać lub pojawią się inne niepokojące objawy proszę nie czekać do 2 maja, tylko udać się do dentysty wcześniej.
    Leczenie zmian w tkankach okołowierzchołkowych to przede wszystkim antyseptyczne leczenie kanałowe, w przypadku zmian ropnych często konieczne jest włączenie antybiotykoterapii.

    Zostaw komentarz:


  • Cybero
    odpowiedział(a)
    Niestety, zdjęcie zęba (zrobione ok. 2 miesiące temu) zostało u stomatologa, czy powinienem zrobić teraz nowe zdjęcie i iść do innego lekarza, czy czekać do 2 maja na umówioną wizytę? Co jeśli są to te zmiany w tkankach okołowierzchołkowych (a wszystko na to wskazuje), czy można z tym czekać czy należy jak najszybciej się tym zająć? Jak wygląda leczenie czegoś takiego? Czy to groźne? Proszę o pomoc bo zupełnie nie wiem co robić..
    Ostatnio edytowany przez Cybero; 12.04.2011, 20:02.

    Zostaw komentarz:


  • lek.dent.Ania
    odpowiedział(a)
    Bóle pulsujące, nasilające się przy poziomym ułożeniu ciała wskazują zwykle na stan ropny... Ale jest jeszcze jedno wyjście- być może ząb posiada dodatkowy kanał lub jeden, ale rozwidlający się na wierzchołku i część miazgi tkwi jeszcze w kanale.
    Proszę dodać zdj. rtg zęba

    Zostaw komentarz:


  • Cybero
    odpowiedział(a)
    dodam jeszcze że leczę się u państwowego stomatologa..

    Zostaw komentarz:


  • Cybero
    odpowiedział(a)
    Tak, było robione zdjęcie RTG przed przystąpieniem do leczenia, jednak Pani Stomatolog nie zauważyła w nim nic niepokojącego, wcześniej ząb nie bolał w teb sposób, zaczął dopiero po zatruciu. Ból określiłbym jako promieniujący/pulsujący, mam też wrażenie że nasilają go zimne napoje. Jak już pisałem ból nasila się gdy się położę. Co najlepiej zrobić w tej sytuacji, czekać czy samo przejdzie i iść na wizytę dopiero 2 maja, tak jak mam umówioną? Pozdrawiam

    Zostaw komentarz:


  • lek.dent.Ania
    odpowiedział(a)
    Takie objawy mogą wskazywać na obecność zmian w tkankach okołowierzchołkowych.
    Czy było wykonywane zdjęcie rtg tego zęba??? Jaki jest charakter bólu: samoistny/sprowokowany/pulsujący/promieniujący??? Czy ból nasila się przy spożywaniu pokarmów gorących/zimnych??? Czy wcześniej taki ból już występował?

    Zostaw komentarz:


  • Cybero
    rozpoczął temat Bolący ząb podczas leczenia kanałowego

    Bolący ząb podczas leczenia kanałowego

    Witam, Mam nastepujący problem, otóż mam leczone kanałowo 2 zęby na raz, górna piątka i szóstka obok siebie. Na pierwszej wizycie Pani Stomatolog rozwierciła mi oba zęby i zatruła je. Następną wizytę miałem za 3tyg, ale w międzyczasie z piątki wypadł fleczer i ząb zaczął boleć, więc poszedłem na nieumówioną awaryjną wizytę, Pani Stomatolog przyjęła mnie i opracowała od razu kanały w szóstce, a piątka okazało się że nie zatruła się do końca bo bolała przy próbie opracowania kanału, więc Pani Stomatolog zatruła ją ponownie. Tego samego dnia wieczorem ząb ten zaczął boleć i był czuły na dotyk, bolał parę dni z przerwami, najbardziej wieczorem po położeniu się do łóżka. Na szczęście po 5 dniach od ponownego zatrucia wypadała kolejna wizyta (było to wczoraj), na której Pani Stomatolog opracowała kanał w piątce, założyła kolejny fleczer i kazała zgłosić się za 3tyg. na wypełnienie kanału. Powiedziała że teraz ząb jest już pozbawiony miazgi i nie ma prawa boleć.. Ząb cały wczorajszy dzień był wrażliwy na dotyk a wieczorem zaczął bardzo boleć i boli tak cały czas, cały czas biorę środki przeciwbólowe i nie wiem za bardzo co mam o tym myśleć? Czy to normalne że zatruty ząb po opracowaniu kanału (jednego, ale podobno w piątce jest tylko jeden) dalej boli. Mam się zgłosić 2 maja na wypełnienie kanału, ale nie wiem czy wytrzymam tyle czasu. Ząb boli najbardziej gdy się położę. Czy wie ktoś z Was może o co tu chodzi? Czy to przejdzie? Dodam że dziąsło nie jest opuchnięte. Z góry dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam
Pracuję...
X