Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Ogromny problem z zębem

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Ogromny problem z zębem

    WItam
    moj problem jest odnoścnie gornej czwórki.wiedziałam ze robi sie tam dziura no i czasami pobolewał ale jak brałam tabletke to ból ustawał i wszystko było wporzadku wiec poprostu problem bagatylizowałam.ale ostatnio a dokładnie 2 dni temu raptem spuchła mi połowa prawej twarzy czyli gdzie jest ten ząb.obejrzałam dziąsło w lusterku i nie zauważyłam zadnych zmian oprocz tego ze jest duży ubytek.dziś byłam u swojej dentystki ze zdjeciem i stwierdziła ze jest to torbiel i ze zab jest martwy i ma tak duży ubytek ze nic nie da sie z nim zrobic i ze trzeba go wyrwac.ale badz co badz jest to czworka i chciałabym odratowac ten zab.zazywałam teraz przypisana przez ta pani dentyske i antybiotyk 'augmentin' i opuchlizna zeszła. teraz jestem umowiona do innej dentystki bo polecono mi ze wykonuje zabiegi pod mikroskopem.
    Proszę o rade co mam zrobic zeby odratowac ten zab bo czuje bezradnosc i zarazem strach ;(

  • #2
    Jeżeli faktycznie jest to torbiel, metodą leczenia jest wyłuszczenie całej torbieli oraz usunięcie lub resekcja korzenia zęba przyczynowego (przed wykonaniem resekcji ząb musi być przeleczony kanałowo), przy czym tego typu zabiegi (mam na myśli resekcję) wykonuje się na zębach jednokorzeniowych, a górna czwórka posiada w przeważającej części przypadków 2 korzenie...

    Komentarz


    • #3
      zdjęcie

      a ty przesyłam rtg z gory przepraszam za jakosc i czekam na jakies pomocne rady

      Komentarz


      • #4
        zdjęcie

        zdjecie zrobione dzis 5 dni juz zazywam antybiotyk
        Załączone pliki

        Komentarz


        • #5
          Zdjęcie jest jakie jest (nieostre) więc nie widać czy jest torbiel czy jej nie ma. Na pewno leczenie kanałowe ( czy jest, czy jej nie ma).
          Ważne by po zakończonym leczeniu kanałowym wykonać wkład koronowo-korzeniowy i koronę porcelanową, bo jedno co widać na zdjęciu, to to, że części koronowej zęba praktycznie nie ma (wydmuszka).
          Oczywiście po leczeniu kanałowym torbiel (jeśli ona tam jest).
          Ewentualnie proszę zrobić bardziej ostre zdjęcie.

          Komentarz


          • #6
            medal3455

            dzis byłam u tej poleconej pani doktor no i okazało sie ze da sie uratowac zab na zdjeciu pani dentystka powiedziała ze zrobił sie stan zapalny ktory doszedł do kosci temu tak nagle spuchło mi pół twarzy.i tak jak Pan w/w napisał po zabiegu ząb bedzie wypełniony koronka porcelanowa.
            Dziekuje za rady i tym samym pomoc

            Komentarz

            Pracuję...
            X