Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

'' Kieł ''

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • '' Kieł ''

    Witam. to moj pierwszy post na forum, ale i nie ostatni.
    Moj problem polega na tym, ze boli mnie kiel. Jak dotykam zebem , gryze. itp. nie bylo by to dziwne ale gdy dotke nad tym klem obok nosa to mnie ten zab strasznie boli. Dzisiaj zulem gume w miejscu zeba ktory mi sie dawno te mu ukrzyl i jak w tego kla pukam to tak jakby mniej boli. Ale to chwilowe. Czy to jakies zapalenie? Dodam ze wczesniej mnie bolal ten zab ale gdy dotykalem kolo nosa to nie bolal. To bylo chwilowe. Mozliwe od tego ze dwa zeby na prawo od kla, Rosnie mi po raz trzeci nowy zab? Bo mialem go wyrywanego.

    Przepraszam za bledy ale sie spiesze

  • #2
    Z tekstu wynika że masz ukruszony ząb? Proszą napisać - który ząb jest ukruszony. Jak to wygląda - cała korona jest zepsuta?
    Rozumiem że chodzi o górny kieł?
    Na przyszłość proszę dokładniej opisać wszystko.

    Komentarz


    • #3
      boli mnie prawy kiel gorny. Na prawo drugi z kolei jest wyrwany. Taki sam po lewej jest ukruszony, do wydarcia. nazywa sie chyba piatka. A ten kiel nic nie jest ukruszony tylko boli jak gryze, stukam, pukam w niego itp. Ale dlaczego boli nad tym zebem kolo nosa?

      Komentarz


      • #4
        Możliwe są zmiany okołowierzchołkowe (zmiany w oklicy szczytu korzenia) wymienionej trójki. Korzeń kła jest długi, co może dawać dolegliwości bólowe w okoicy dołu nadkłowego (ból w okolicy nosa). Konieczna jest wizyta u stomatologa. Zaleci zdjęcie RTG i zaproponuje przebieg leczenia.

        Jeśli ząb będzie się nadawał do ratowania możliwe będzie leczenie kanałowe, lub resekcja. (Czym jest resekcja? Artykuł: ), w ostateczności ekstrakcja.

        Zmiany są w głównj mierze wywołane złą higieną jamy ustnej. Chodzi tu głównie o zniedbania typu - pozostawiony ukruszony ząb, z którym pacjent powinien się zgłosić natychmiast po ukruszeniu a nie jak coś zaczyna boleć...

        Zapraszam do artykułu na temat opisywanych problemów:

        Komentarz


        • #5
          A jak nie pojde?
          bo sie strasznie boje i to kanalowego leczenia.

          Przyznaje ze z rok zebow nie mylem, ale do dentysty na pewno nie pojde bo sie boje.

          samo nie przejdzie?
          moze poczekam

          Komentarz


          • #6
            a jesli bym sie zgodzil na wydarcie tego ukruszonego to jakby leczenie wygladalo przy trojce?
            bo ja zebow nie mylem bo i tak mi smierdzi zawsze a mycie nic nie pomagalo

            na resekcje sie nie zgodze. chodzi mi tylko o tego kla bo tamtego to wyrwe
            Ostatnio edytowany przez herkules9200; 10.04.2011, 13:28.

            Komentarz


            • #7
              Proszę jednak mimo wszystko poszukać sobie lekarza, któremu Pan może zaufać i w znieczuleniu wyleczyć to co się da. Spirala strachu narasta przez grzech zaniechania.
              Samoleczenie zębów, które bolą nie następuje. Ząb to nie skóra, która po zranieniu, zagoi się.
              Może przestać boleć, ale to wróci jak bumerang z większą siłą.
              Co grozi pacjentowi który trzyma w głowie ognisko bakterii? Grozi wiele włącznie z sepsą.

              Komentarz


              • #8
                ale jesli nie pojde w tym tygodniu?
                bo we wtorek i czwarte mam trening a w piatej turniej.
                mam kolege ktory to samo ma juz dawno, tylko zab trzonowy i mial zapalenie okostne i nic mu nie jest. a tak jak mowilem mozliwe ze rosnie mi trzeci zab ??? pod piatka?

                Komentarz


                • #9
                  Na trzecie zęby bym nie liczył. Wszystko wyjaśni RTG i wykaże czy obecne są zmiany oraz jak są rozległe.
                  Odkładanie wizyty może spowodować że z dnia na dzień powstanie obrzęk (przez zbierającą się ropę) - wtedy zęba leczyć już się nie da - a ropień będzie musiał zostać nacięty. Powikłania też są groźne - zapalenie żyły kątowej, zapalenie zatok itp. Łącznie ze stanami zagrażającymi życiu(!) - wspomniana Sepsa.

                  Zapalenie okostnej to ogromny ból, osłabienie, gorącza i silna antybiotykoterapia - co uniemożliwi treningi.

                  Komentarz


                  • #10
                    dam szanse olsowi. boje sie isc

                    Komentarz


                    • #11
                      dzisiaj moj znajomy w koscciele mowil cytat: '' mam to w ... czasu i tylko troche boli'' i nic mu nie jest

                      Komentarz


                      • #12
                        Myślę że trzeba poszukac forum pt. "Jak samemu wyleczyć zęby? - Adam Słodowy" albo wystartować w zawodach "Kto dłużej wytrzyma bez mycia zębów i wizyt u stomatologa?".
                        A może po prostu skontaktować się z jakąś rafinerią naftową i sprzedawać im ropę z tych zębów po 115 USD za baryłkę.

                        Komentarz


                        • #13
                          a mozliwe jest to ze bo;li mnie od dziasla, w ktorym chyba zostal kawalek zeba?
                          jest to piatka ponad rok temu wyrwalem ale jakj dotykam jezykiem to takie troche ostre. sprawdzalem w lusterku lecz nie wiem co to jest. zab mi raczej nie rosnie ;D

                          Komentarz


                          • #14
                            pomoze ktos? help

                            Komentarz

                            Pracuję...
                            X