Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Spory problem.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Spory problem.

    Witam,mam zatrutego zęba od około 3 miesięcy ( nikt nie chce się podjąć leczenia,) a na skomplikowane leczenie pod mikroskopem mnie nie stać,wczoraj pod zębem zrobił sie bombel biały ponoć z ropą Dentysta przepisal mi antybiotyk i powiedział ze to wszystko co moze na chwile obecną zrobić. I teraz moje pytanie po jakim czasie mogę ten ząb usunąc i czy zwykły dentysta sobie poradzi ??mam juz dość pseudo dentystów więc pójdę najprawdopodobniej prywatnie,poza ta białą kulką ropną nic sie nie dzieje nie jestem popuchnięty.odczuwam znośny ból tej kulki.Prosił bym o szybką odpowiedz.

  • #2
    O który ząb chodzi?
    Dlaczego dentyści nie chcą się podjąć leczenia?
    Jak wygląda ząb (korona jest cała?)
    Czy było robione zdjęcie RTG?

    Komentarz


    • #3
      O który ząb chodzi?-dolna lewa 6
      Dlaczego dentyści nie chcą się podjąć leczenia?-Bardzo wąskie kanały prawie nie widoczne,zakrzywione kanały,mocno zniszczony ząb.
      Można leczyć jedynie w jakiś skomplikowany sposób pod mikroskopem,niestety nie stac mnie na chwile obecną na to.
      Jak wygląda ząb (korona jest cała?)-została przednia i boczne ścianki reszty nie ma.
      Czy było robione zdjęcie RTG?- tak 2 tyg po zatruciu,wykazało to co w.w.

      Komentarz


      • #4
        Problem z zebem prawdopodobnie torbiel

        WItam
        moj problem jest odnoścnie gornej czwórki.wiedziałam ze robi sie tam dziura no i czasami pobolewał ale jak brałam tabletke to ból ustawał i wszystko było wporzadku wiec poprostu problem bagatylizowałam.ale ostatnio a dokładnie 2 dni temu raptem spuchła mi połowa prawej twarzy czyli gdzie jest ten ząb.obejrzałam dziąsło w lusterku i nie zauważyłam zadnych zmian oprocz tego ze jest duży ubytek.dziś byłam u swojej dentyski ze zdjeciem i stwierdziła ze jest to toriel i ze zab jest martwy i ma tak duży ubytek ze nic nie da sie z nim zrobic i ze trzeba go wyrwac.ale badz co badz jest to czworka i chciałabym odratowac ten zab.zazywałam pzrez te 2 dni antybiotyk 'augmentin' i opuchlizna zeszła. teraz jestem umowiona do inne dentystki bo polecono mi ze wykonuje zabiegi pod mikroskopem.
        Pomóżcie czy jest jakaś szanasa ze odratuje ten ząb?Myślicie ze da się to zrobić?

        Komentarz


        • #5
          odp - medal3455

          Proszę dodać zdjęcie rtg zęba oraz zdjęcie zęba w jamie ustnej.
          P.S. na przyszłość proszę założyć nowy temat dla nowego problemu

          Komentarz


          • #6
            odp - Skullus

            Jeżeli tak jak pan pisze ząb ma wąskie, zakrzywione kanały, to leczenie kanałowe można przeprowadzić jedynie pod mikroskopem, a to niestety jest kosztowny zabieg...
            Jeśli natomiast chodzi o usunięcie zęba, to najlepiej od razu udać się do chirurga stomatologicznego lub szczękowo-twarzowego, bo nie każdy stomatolog ogólny podejmie się tego zabiegu. Co do pytania kiedy można go usunąć - dentysta, który zlecił antybiotyk, na pewno poinformował, jak długo powinien być zażywany (zwykle jest to okres 1 tygodnia), po tym czasie ostre objawy zapalne ustępują i można usunąć zęba.

            Komentarz


            • #7
              tzn chciałam dodac nowy temat tylko jeszcze nie zabardzo orientuje sie jak to tzreba zrobic. dziekuje za odpowiedz ale niestety zdjecie zostawiłam dzis u tej denstyski bo tak sie zestresowałam.ta pani tłumaczyła mi na zdjeciu ze na gorze sa takie małe kołeczko i ze to swiadczy o tym ze jest to torbiel. a ubutek w zebie wyglada mniej wiecej tak tzn zdjecie jest niezbyt dobre ale dodam opisem ze jest spory
              Załączone pliki

              Komentarz


              • #8
                i to jest na tym zdjeciu od prawej 2 ząb nistety tak mi wyszło to zdjęcie

                Komentarz


                • #9
                  odp. - medal3455

                  Bez zdjęcia rtg ciężko cokolwiek stwierdzić, dlatego odniosę się jedynie do opinii pani doktor. Jeżeli faktycznie jest to torbiel, jedyną metodą leczenia jest wyłuszczenie całej torbieli oraz usunięcie lub resekcja korzenia zęba przyczynowego (przed wykonaniem resekcji ząb musi być przeleczony kanałowo), przy czym tego typu zabiegi (mam na myśli resekcję) wykonuje się na zębach jednokorzeniowych, a górna czwórka posiada w przeważającej części przypadków 2 korzenie... Najlepiej byłoby skonsultować się z chirurgiem stomatologicznym.

                  Komentarz


                  • #10
                    dziekuje bardzo za rade w takim razie jezeli w pon okarze sie ze pani denstyska nie podejmie sie zadnej próby to skonsultuje sie z chirurgiem a czy takie zabiegi sa bardzo kosztowne?

                    Komentarz


                    • #11
                      zdjęcie rtg zęba ponowne zrobie dopiero w pon wiec postaram sie wysłać

                      Komentarz

                      Pracuję...
                      X