Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Czy to już parodontoza?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Czy to już parodontoza?

    Witam. Mam 30 lat i raczej zadbane zęby. kamien usuwam średnio raz na rok, czyszcze zeby nitką, myję ok 3 razy dziennie.

    Od 2-3 miesięcy obserwuję zmiany w połozeniu zebów- ich rotacje, przemieszczanie sie. Ponad miesiac temu dosżło uczucie pstrykania w jedynkach i dwójkach. Po nitkowaniu mam wrazenie takiego rozpierania jak po zdjeicu aparatu ortodontycznego. To pstrykanie, to jakby chwianie sie, ale nie takie wyczuwalne palcem, lecz przynacisnieciu jezykiem- zęby przeskakuja ze słyszalnym pstryknięciem. Dziąsła nie są obsuniete, nie krwawią.

    Zęby leczyłam ortodontycznie do 18 roku zycia i były w miare proste az do teraz.

    Byłam dzis na konsultacji dentystycznje i zostałam skierowana na pantomogram oraz konsultacje periodontyczną oraz do ortodondty. Szczerze mowiac jestem zdruzgotana tym faktem, bo jestem młoda osoba i okropnie boje się, ze te zeby mi wypadną.

    Moje pytanie jest nastepujące- czy to moze byc pierwszy objaw paradontozy (chorowałamama babcia oraz ojciec) czy jednak wynik natury ortodontycznej-zeby nie mieszcza sie w łuku i dlatego sie przesuwają? Co prawda za pare dni bede wiedziec na czym stoje, jednak chetnie zasiegne opinii i tutaj.

    --
    przepraszam za błąd w nazwie- miało być paradontoza, wiem wiem.
    Ostatnio edytowany przez ciągutka; 25.03.2011, 14:34.

  • #2
    Wydaje sie że to bardziej problem ortodontyczny ale bez badania i zdjęcia rtg trudno coś powiedzieć.

    Komentarz


    • #3
      dziekuję za odpowiedz.

      mam już pantomogram, niestety nie było lekarza, który by to opisał. DZwoniłam do kilku klinik i przychodni zupełnie bezskutecznie i musze czekać do poniedziałku.

      oczywiscie na tym zdjęciu nic nie umiem odczytac. Jakie zmiany sa przy odczytywaniu rtg istotne? zaciemnienia dziury? czy laik jest w stanie cokolwiek na ten temat się zorientować?
      dodam, ze tkanka na zdjeciahc wyglada przy tylnych zebahc identycznie jak przy przednich, nie ma żadnych czarnych plam czy zaciemnien.

      Komentarz


      • #4
        laik jest w stanie się zorientować jeśli lekarz pokaże mu problem.

        Podejrzewam problem orto

        Komentarz

        Pracuję...
        X