Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

brak zęba, WAŻNE!!!

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • brak zęba, WAŻNE!!!

    cześć. byłam ostatnio u dentysty i miałam wyrwany ząb (z powodów zdrowotnych).. chodzi mi o górną trójkę! AAAA jestem załamana! To bardzo widoczny ząb! nie mogę się w ogóle uśmiechać
    tu moje pytanie- w jaki sposób mogłabym jakoś uzupełnić ten brakujący cholerny ząb? implant na razie nie wchodzi w grę, bo mam dopiero 17 lat. Słyszałam o mini protezkach, ale one trzymają się na podniebieniu i metalowymi uchwytami o inne zęby .. a to i tak będzie mi wadzić(chociażby jeśli chodzi o całowanie....) mostki raczej też odpadają bo trzeba upiłować sąsiednie zdrowe zęby...Błagam pomocy!!!!! są jeszcze jakieś inne sposoby?

  • #2
    Jest jeszcze jedno rozwiązanie - tzw. most Maryland. Most tego typu wykonuje się bez konieczności szlifowania zębów sąsiednich. Ma on postać sztucznego zęba z "wtopionymi" skrzydełkami, które służą do zakotwiczenia mostu na zębach sąsiednich, po uprzednim wypreparowaniu w nich niewielkich rowków.

    Komentarz


    • #3
      dobrze dziękuję, zapytam mojego dentystę.
      mam pytanie, ma ktoś może taką mini protezkę, zaczepioną o podniebienie, o której pisałam wyżej? czy ona w czymś przeszkadza? np. jedzeniu,całowaniu..?

      Komentarz


      • #4
        Taka proteza może sprzyjać próchnicy zębów sąsiednich czyli dwójki i czwórki w miejscach gdzie go nich przylega. Lepszym rozwiązaniem jest most Maryland, lub zwykły most porcelanowy.

        Komentarz

        Pracuję...
        X