Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

6dzien po ryrwaniu... czy to zębodół?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • 6dzien po ryrwaniu... czy to zębodół?

    witam mam 23 lata i miałem wyrwaną szóstke 7dni temu.
    Po wyrwaniu bolało mnie to miejsce mocno do końca dnia.
    Nastepnego dnia bolu juz nei bylo i zaczelo sie goic fajnie wszystko.
    Zrobił się skrzep pozniej zmienial on kolor na bardziej jasny.
    Dziś po 6 dniach kawaleczek tego skrzepu jakby odpadł, ale krew nie leci. Zauważyłem ze jest taki troszke dołek po tym zębie... nie boli... czy to robi sie zębodół?
    Czy to ma tak byc czy dziąsło powinno sie zrosną by nei było zadengo wgłebienia?
    powiedzdcie mi czy powinienem iść do dentysty czu poczekać aż np zacznie bolec ?
    pomozcie czekam

  • #2
    Rana po usuniętym zębie goi się przeciętnie 6-8 tygodni. Przy braku dolegliwości bólowych nie ma powodu do zmartwień, do tego czasu dziąsło na pewno się zrośnie

    Komentarz


    • #3
      w takim razie poczekamy zobaczymy

      Komentarz


      • #4
        a czy przez ten okres 6-8tyg na dzisle powinien byc skrzep? czy czesciowo odpada?

        Jak dotykam tego dziasla ręką to czuje bół lekki

        Komentarz


        • #5
          W tracie gojenia rany poekstrakcyjnej następuje stopniowa organizacja skrzepu (w pierwszym etapie tworzą się włókna fibryny, które łączą ze sobą wszystkie ściany zębodołu, następnie krwinki białe z pobliskich naczyń krwionośnych penetrują cały skrzep, równocześnie następuje migracja komórek nabłonka, które tworzą "most" oddzielający zębodół od jamy ustnej, w kolejnym etapie do zębodołu zaczynają wnikać naczynia krwionośne, itd.) Przebieg tego procesu zależy od wielu czynników, między innymi od tego, którego zęba dotyczy - rana po usunięciu zęba trzonowego goi się dłużej, a także od tego czy pacjent zastosuje się do zaleceń lekarza ( powstrzymanie się od jedzenia gorących pokarmów, palenia papierosów, intensywnego płukania jamy ustnej itp.), ważne jest także utrzymanie odpowiedniej higieny jamy ustnej oraz (co szczególnie pana dotyczy) unikanie ciągłego dotykania i sprawdzania miejsca po usuniętym zębie!!!

          Komentarz


          • #6
            dziekuje bardzo za wyczerpujacą odowiedz

            Komentarz

            Pracuję...
            X