Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

odbudowa zęba ??

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • odbudowa zęba ??

    Rok temu wypadło mi całe wypełnienie górnej czwróki (chyba nawet kawałek zęba pękł bo zostało praktycznie 1,5 ścianki). A że dentysty się boję więc zwlekałam z leczeniem. W zeszłą niedzielę wypadło mi wypełnienie z 6 , tyle że jest on obok bo piątkę miałam usuniętą. Poszłam od razu do stomatologa , po zrobieniu zdjęcia okazało się że 6 jest w złym stanie bo są juz jakieś zmiany przy korzeniu także doradzono abym ją usunęła, natomiast czwórkę da się uratować tyle że stomatolog nie daje mi gwarancji że po włożeniu plomby ta zaraz nie wypadnie bo nie bardzo będzie miała na czym się trzymać ponieważ ścianki są cienkie więc wysłała mnie do stomatologa który równiez zajmuje się protetyką. Tam usłyszałam że oba zeby da się uratować , wszystko zalezy od drożnosci kanałów. Oba trzeba przeleczyć kanałowo i potem założyć wkład korzeniowo-koronowy. Nie powiem leczenia kanałowego boję się strasznie , także pomyślałam o wyrwaniu obydwu zębów i wstawieniu mostka jednak pani stomatolog mi to sprytnie wybiła z głowy .
    Postanowiłam że 4 wyleczę, co do 6 to chyba usunę , ale jeszcze nie jstem pewna. Problem polega na tym że ceny są kosmiczne, wyleczenie jednego zęba kanałowo + wkład korzeniowy + korona to koszt conajmniej 900 zł nie stac mnie na to , a co dopiero mówić o dwóch zębach.
    Moje pytanie jest takie : czy nie ma innej możliwości odbudowy zęba ?? tj tańszej.

  • #2
    Jeżeli zęby kwalifikują się do leczenia kanałowego i dodatkowo ich korony są bardzo zniszczone, metodą leczenia z wyboru jest odbudowa zęba na wkładzie koronowo-korzeniowym. I niestety muszę panią zasmucić, ponieważ cena leczenia (leczenie kanałowe+wkład koronowo-korzeniowy+korona) podana przez panią doktor nie jest wygórowana.

    Komentarz

    Pracuję...
    X