Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Ból zęba

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Ból zęba

    Witam.
    Ostatnie 5dni pobolewał mnie ząb (dolna lewa 6), od 3 dni ból się nasilił bardzo mocno promieniując na pozostałe zęby i ucho. Dziąsło spuchło bardzo nisko i jest twarde, ząb kiedyś był ratowany przed leczeniem kanałowym a teraz strasznie boli. Nie posiadam ani dziurki na zębie korzystam z maści Sachol lecz nie czuje efektów prosił bym o pomoc co to jest.

    Z góry dziękuje Sanox.

  • #2
    Opisane przez pana objawy wskazują na ropne zapalenie tkanek okołowierzchołkowych, żeby potwierdzić moje przypuszczenia proszę dodać zdjęcie i odpowiedzieć na kilka moich pytań:
    1) Czy ząb boli podczas nagryzania?
    2) Czy zwiększyła się ruchomość zęba?
    3) Czy ból nasila się przy zmianie pozycji ciała (w pozycji leżącej) ?
    4) Czy ból nasila się pod wpływem gorąca, a zimno go łagodzi?
    5) Czy wygórowanie na dziąśle jest zaczerwienione i bolesne w dotyku?
    6) Czy wystąpiła podwyższona temp. ciała?

    Komentarz


    • #3
      Proszę Panią nie jestem wstanie w chwili obecnej dodać zdjęcia ponieważ wizytę będę miał w wtorek (14.03).
      Objawy które występują to :
      Bolący ząb podczas zagryzania ( w pewnym stopniu ustał )
      Ból się nie nasila podczas zmiany pozycji.
      Ból nie jest zmienny podczas picia ciepłego lub zimnego.
      Jest czerwone i ból w dotyku.
      Temperatura ciała się nie podwyższyła.

      W dniu dzisiejszym ból nastał. Bolało pare razy lecz bardzo słabo.

      W wieku około 10lat miałem problemy z ciśnieniem w zębach ( tak Mama mówiła ) i dentystka musiała mi zęby rozwiercać by wyrównać ciśnienie dodam też że mam bardzo mocno zaciśnięte zęby dziś dostałem od zwykłego lekarza lek o nazwie Apro-Napro 500mg który ma zmniejszyć opuchlizne.
      Pozdrawiam Sanox.
      Ostatnio edytowany przez Sanox; 15.03.2011, 00:42.

      Komentarz


      • #4
        Ustąpienie dolegliwości bólowych może być związane z przejściem zapalenia w postać przewlekłą, jednak to tylko moje przypuszczenia, aby postawić ostateczną diagnozę konieczne są: badanie kliniczne oraz radiologiczne, a następnie na ich podstawie wdrożenie odpowiedniego leczenia (=> zalecana wizyta u dentysty).

        Komentarz

        Pracuję...
        X