Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Ruszający sie ząb po urazie

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Ruszający sie ząb po urazie

    Witam.
    Mój chłopak w listopadzie złamał sobie 1/3 górnej jedynki. Po kilku dniach poszedł do dentysty, który odbudował mu ząb (zastosował pin i chyba fotoutwardzalną masę).
    Niestety po 2 tygodniach od zdarzenia ząb obumarł więc Pani stomatolog zastosowała leczenie kanałowe (wwierciła się od tyłu, tak aby nie naruszyć tego, co dobudowała). Po leczeniu mój chłopak dwukrotnie robił rtg zęba i Pani stomatolog stwierdziła, że wszystko jest ok (mimo tego, że ząb jeszcze przez jakiś czas (około 12 dni) po leczeniu kanałowym bolał. Nie zastosowano antybiotyku - podobno nie było takiej potrzeby

    Ząb już nie boli, ale nadal (czyli od listopada) rusza się. Miał niby z czasem wrosnąć się w zębodół, ale chyba tak się nie stało. Czy to może tak długo trwać?? A może to normalne, że po takim uderzeniu ząb rusza się i już zawsze będzie się ruszał? Pani stomatolog nie widzi nic niepokojącego, aczkolwiek mój chłopak cały czas stara się podczas jedzenie nie używać tej przedniej jedynki, żeby nic się z nią nie stało. Jeżeli ząb jednak powinien się ustabilizować, to co takiego szczególnego powinno się robić, aby przestał się ruszać?

    Bardzo proszę o pomoc. Według mnie to nie jest normalne

  • #2
    Podczas urazu zęba doszło do jego nadwichnięcia (ząb jest ruchomy, ale prawidłowo umieszczony w zębodole). Standardowe postępowanie w takiej sytuacji to wyłączenie zęba ze zgryzu oraz dieta miękka przez ok.2 tygodnie, ewentualnie dla komfortu pacjenta zęby szynuje się (przeciętnie na 2 tygodnie).

    Komentarz

    Pracuję...
    X