Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Ból zęba po leczeniu kanałowym?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Ból zęba po leczeniu kanałowym?

    Witam.


    Pewien okres temu poszedłem na pogotowie z bólem zęba, tam droga pani dała mi truciznę. Uprzedziła mnie że przede mną leczenie kanałowe. Niestety podczas miesięcznej próby dostania się publicznie do dentysty nie udało mi się umówić wizyty, czego skutkiem zostało mi zawitać prywatnie. Dentysta powiedział że krucho z tym zębem, ale podejmie się walki o ten ząb, podobno trucizna byłą zbyt długo w zębie, usunął ją i dał swój lek za co ślicznie mnie skasował. Po tygodniu zostałem umówiony na kolejną wizytę, szczęśliwy że ból ustąpił, pan doktor rozpoczął leczenie kanałowe, wyjęcie swojego leku no i półtora godzinna zabawa z ząbkiem, plomba etc. Nie będę się już chwalił ile tu także zostałem skasowany. Cały uradowany że mam spokój z tym zębem po paru dniach ból nawrócił. Ząb został zrobiony około 1,5 tygodniu temu, co może być powodem że po leczeniu kanałowym ząb dalej boli? Macie jakieś propozycje co to tego przypadku?


    Pozdrawiam....

  • #2
    Przyczyn może być kilka, oto najczęstsze z nich:
    1) Dodatkowy kanał (nietypowa budowa anatomiczna zęba)
    2) Materiał wypełniający przepchnięty poza otwór wirzchołkowy
    3) Kanał niecałkowicie oczyszczony
    4) Zmiany patologiczne w tkankach okołowierzchołkowych obecne jeszcze przed rozpoczęciem leczenia (leczenie warunkowe)

    Komentarz


    • #3
      to ja opiszę swoją sytuację i dodam od razu, że też jestem za to ładnie "kasowana":

      Mniej więcej w listopadzie 2010 r. lewa jedynka reagowała na ciepło-zimno. Po jakimś czasie te objawy ustąpiły, aż któregoś wieczoru miałam obolałą całą górną lewą szczękę - nie byłam w stanie określić, który to ząb - choć swoje podejrzenia kierowałam właśnie ku tej jedynce. Do dentysty było miejsce dopiero za 3 dni więc kolejne 3 noce miałam delikatnie mówiąc - bezsenne. Pani Stomatolog chlorkiem sprawdzała, który ząb może być winowajcą - wszystkie reagowały prawidłowo, ale stwierdziła, że to może jednak być ta jedynka. W trakcie kanałowego leczenia (bez zatruwania), stwierdziła, że to na pewno ona jest WINOWAJCĄ, ponieważ ta właśnie jedynka ostro krwawiła... Dostałam antybiotyk, po którym objawy stanu zapalnego ustąpiły, ale czułam, że ta jedynka nie zachowuje się "normalnie"... Nie za bardzo wiem, jak opisać tę jej "nienormalność", ale spróbuję - otóż przy dotknięciu jej językiem, przy nagryzaniu pokarmów oraz przy szczotkowaniu odczuwałam ból - taki przeszywający, ale tylko w obrębie tego zęba... Poszłam do tej swojej stomatolog - powiedziałam o objawach - i usłyszałam, że czasem tak się dzieje - że ząb musi się uspokoić, ale ponieważ do lutego 2011 r. mi nie przeszło (to już 3 m-ce!!), to poszłam ponownie. Usunięto mi kanałowe wypełnienie i zatruto zęba na 3 tygodnie. Muszę powiedzieć, że mniej więcej po tygodniu mogłam już spokojnie szczotkować zęby i normalnie jeść. Do momentu aż w połowie drugiego tygodnia nie ugryzłam jakiegoś cholernego, gumowatego rogala - poczułam jakieś "zgrzytnięcie" i myślałam, że wypadło mi to lekarstwo i wtedy - objawy powróciły. Nie szłam do dentysty licząc, że może "samo" się uspokoi, jednak po 3 tygodniach od zatrucia objawy nadal były więc ponownie przeczyszczono mi kanały - poszerzono je największym dostępnym narzędziem (tak powiedziała mi Pani stomatolog) oraz użyto dużej dawki chemicznych specyfików do zatrucia kanałów - od tego drugiego zatrucia jutro minie tydzień - a nadal nie jest lepiej!! Co więcej - nie boli mnie sam ząb - przy szczotkowaniu, jedzeniu, czy dotykaniu go językiem - ale mniej więcej od godzin popołudniowych (tym razem nie wieczornych) ból zaczyna mi promieniować tak jak na początku - na całą lewą górną szczękę... Dodam, że na zdjęciach RTG nie widać nic niepokojącego...

      Przy pierwszym zatruciu moja stomatolog powiedziała mi o możliwości resekcji, jednak wolałabym tego uniknąć, bo za "dzieścia" lat a może szybciej ;/ - pewnie będę zmuszona do jakiejś korony - i nie będzie jej o co "zaczepić"...

      Komentarz


      • #4
        Proszę bardzo -
        To nie jest normalne, wiadomo. Radzę kolejną wizytę u lekarza - jeśli ból się utrzymuje to może się skończyć niestety nawet kolejnym leczeniem.

        Komentarz


        • #5
          kanałowe

          Hej u mnie leczenie kanałowe zakończyło się po 2 wizytach, niestety ból zęba powrócił po kilku miesiącach i okazało się w CMP dent że poprzedni dentysta nie oczyścił zęba w całości.

          Komentarz


          • #6
            Jak miałem 18 lat to miałem dokładnie tak samo po kanałowym. Okazało się, ze Pani Dentystka źle kanał wyczyściłai musiałem go wyrwać ;/

            Komentarz

            Pracuję...
            X