Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Poważny problem

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Poważny problem

    Witam.
    Jakiś czas temu, dość dawno bo ok rok temu z tego co pamietam, wypadła mi plomba z zęba(górna piątka). Nie miałem kiedy isć do dentysty bo ciągle szkoła, zbliżała się matura.
    Nic się nie działo. Zapomniałem o tym.
    Następnie po paru miesiącach ząb zaczął mnie boleć i to mocno. Znów nie było kiedy iść na wizytę bo zaczęły się studia i praca. Ale leki przeciwbólowe pomagały więc jakoś przetrwałem.
    Pewnego dnia wypadła mi połowa zęba, bardzo zniszczona próchnicą, a ból ustał.

    Kilka dni temu ząb, a raczej jego połowa znów się odezwała, pobolewa kilka razy dziennie oraz podczas jedzenia.

    W dodatku boli mnie dziąsło na wysokości policzka oraz powiekszły mi się gruczoły na szyi, czy to może oznaczać ropniaka?

    Co dentysta może z tym zrobic? Może postarac się o usuniecie zęba?

    Wiem, że muszę isć do stomatologa ale chciałem się przygotować psychiczne i zapytać czego mogę się spodziewać.

    PS. Dodam jeszcze ze ząb ma szare zabarwienie.
    Ostatnio edytowany przez Koobe; 02.03.2011, 01:14.

  • #2
    Bóle samoistne powtarzające się kilka razy dziennie, ból podczas nagryzania, powiększone węzły chłonne, bolesna, zaczerwieniona błona śluzowa na wyrostku w rzucie wierzchołka korzenia zęba - wszystkie te objawy przemawiają za tworzącym się ropniem okołowierzchołkowym. Należy niezwłocznie udać się do dentysty, ponieważ dolegliwości bólowe będą stopniowo narastać, aż ból stanie się nie do wytrzymania!!!! Postępowanie w takiej sytuacji, to otwarcie zęba i drenaż treści ropnej przez kanał korzeniowy (chyba, że ząb jest na tyle zniszczony, że nie jest możliwe leczenie kanałowe lub pacjent nie wyraża na nie zgody - wtedy usunięcie zęba przyczynowego).

    Komentarz


    • #3
      Dziekuje za odpowiedź.

      Czy taki zabieg można wykonac podczas jednej wizyty?
      Czy wiążą się z tym jakieś koszty?

      Komentarz


      • #4
        Zwykle jest to leczenie 2-seansowe: 1 wizyta otwarcie zęba i oczyszczenie kanału/-ów, 2 wizyta wypełnienie kanału/-ów i założenie plomby. Zdarza się, że lekarze wykonują wszystkie te zabiegi na 1 wizycie lub leczenie z różnych względów się przedłuża.
        Ponieważ NFZ refunduje tylko leczenie kanałowe w zębach przednich (od kła do kła), będzie się to wiązało z nakładem finansowym.

        Komentarz


        • #5
          Jaki to może być koszt mniej więcej?

          Komentarz


          • #6
            Koszt leczenia kanałowego: ok. 100-500 zł za jeden kanał, cena zależy o kwalifikacji lekarza oraz sprzętu jakim dysponuje (górna granica to leczenie kanałowe pod mikroskopem)

            Komentarz

            Pracuję...
            X