Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Małe dziureczki

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Małe dziureczki

    Mam pytanko mam w gornej 3 i 1 bardzo malutkie dziurki wielkosci czubka cienkiej igielki czy idzie je jakos zliwidowac pastami lub czyms podobnym.Po ciazy strasznie oslabily mi sie zeby i zaczely sie doslownie sypac.Mam juz plombe przy plombie i kolejne plombowanie poprostu mnie oslabia.Moze panikuje ale juz mam dosc dentysty chociaz odwiedzam go co miesiac i walcze z zebami i dziurami.Aaaaaaa i jeszcze jedno przy plombach swiatloutwardzalnych robia mi sie brazowe plamki czy mozna to usunac pastami wydaje mi sie ze to nie sa dziury I przy okazji jeszcze jedno pytanie mam do usuniecia korzen pamietam ze przy plabowaniu jak jeszce byl zab przy czyszczeniu mialam wrazenie ze lamia mi sie kosci w nosie i glowie.Po jakims czasie zab i tak sie rozlecial.Teraz chce to usunac i mowie dentystce o obawach bo pamietam plabowanie prosilam o skierowanie na przeswietlenie tej gornej 5 a Pani dentystka powiedziala ,ze sprobujemy bez niczego to wyrwac.Mam pytanie czy moge bez skierowania zrobic sobie przeswietlenie?
    Ostatnio edytowany przez mundzia32; 28.02.2011, 14:20.

  • #2
    1) Niestety próchnicy nie da się usunąć szczoteczką i pastą, przy solidnym myciu zębów można jedynie zatrzymać dalszy jej rozwój.
    2) Brązowe plamy wokół plomb światłoutwardzalnych to prawdopodobnie próchnica wtórna, świadczy to o nieszczelności brzeżnej wypełnienia, które kwalifikuje się do wymiany.
    3) Można wykonać prześwietlenie bez skierowania.

    Komentarz


    • #3
      Zamieszczone przez lek.dent.Ania Zobacz posta
      2) Brązowe plamy wokół plomb światłoutwardzalnych to prawdopodobnie próchnica wtórna, świadczy to o nieszczelności brzeżnej wypełnienia, które kwalifikuje się do wymiany.
      Mam podobną sytuację w związku z czym chciałabym się zapytać czy jeśli była tam zakładana plomba światłoutwardzalna i po dłuższym okresie zrobiły mi się te brązowe plamki na granicach plomby to czy przy wymianie koszta materiału światłoutwardzalnego znów ponosi pacjent czy przez to że plomba miała nieszczelne brzegi (co jest z winy stomatologa), nie będę ponosić kosztów? Dodam że minęło z 1,5roku, dbam o higienę, nie zdarza mi się zaniedbywać zębów a mimo to mam takie brązowe zarysy przy granicach tej plomby.

      Komentarz


      • #4
        Głównym czynnikiem etiologicznym próchnicy, zarówno pierwotnej, jak i wtórnej, jest płytka nazębna. Sam mikroprzeciek (bez obecności płytki nazębnej) nie jest w stanie wywołać próchnicy wtórnej.

        Komentarz

        Pracuję...
        X