Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Doklejenie

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Doklejenie

    Witam. Umówiony jestem na wizytę już. I tutaj mam pytanie - jeżeli jakis czas temu straciłem 90% górnej jedynki to jeżeli chcę obecnie dokleić brakującą część (ale moj zab juz jest w smietniku bo nie dalo sie uratować) to czy takie coś można załatwić przy pomocy NFZ czy tylko można iść prywatnie? I czy aby mieć juz całego zęba wystarczy 1 zabieg? Z góry dziękuję za pomoc.

  • #2
    ie wiem co da się zrobić na NFZ.
    Generalnie krąży opinia że usunąć zęba i oczyścić zęby z kamienia nazebnego, reszta gdzie wchodza w grę materiały stomatologiczne to udawanie leczenia. NFZ żąda używania materiałów z końca lat 90' bo za inne nie zwraca kasy

    Jesli nie ma 90% jedynki to aby leczenie było trwałe konieczne jest leczenie kanałowe, wkład koronowo korzeniowy (sztyft), oraz korona. Trwałe i pewne - oczywiście jeśli dobrze zrobione.

    Komentarz


    • #3
      Ząb już był leczony kanałowo jakiś czas temu. A przy wkładzie koronowo korzeniowym i koronie trzeba usunąć pozostałą część zęba, tak? Ile mniej więcej trzeba szykować pieniążków na taki zabieg? Przy takim zabieg nie trzeba chyba piłować zębów sąsiadujących ? (bo kiedyś słyszałem, że do jakiegoś tam zabiegu konieczne jest przypiłowanie zębów sąsiadujących, a ja chcę na razie jakoś sobie tego zęba "dorobić" do czasu, aż będą pieniążki na implant.)

      Komentarz


      • #4
        W naszej klinice koszt leczenia kanłowego, sztyftu i korony to od 2000 do 3500.
        ''Piłowanie'' sasiednich zębów jest konieczne jeśli usunąłby pan tę jedynkę i musiał założyć most.

        Jesli implant to też nie trzeba szlifować tych sąsiednich zębów

        Jeśli korzeń jest zdrowy i na rtg wygląda OK to polecam pierwsze rozwiązanie ponieważ najlepszym implantem jest własny ząb/korzeń.

        A jak już korzenia nie da się wykorzystać to wtedy implant.
        Jeśli nie implant to most.

        Komentarz

        Pracuję...
        X