Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Trucizna w zębie bardzo długo konsekwencje ?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Trucizna w zębie bardzo długo konsekwencje ?

    Witam,w grudniu dentystka założyła mi truciznę do dolnej 6 i kazała przyjść w styczniu,wszystko fajnie pięknie tylko raz ze dentystka straciła kontrakt a ja przeszedłem zapalenie płuc i teraz mam wizyte u innego dentysty na 10 marca,to tam może być tyle czasu ?? ząb nie boli nie ma opuchlizny w zasadzie nic sie nie dzieje ale martwi mnie to strasznie,a niestety na wizyte u prywatnego stomatologa mnie na chwile obecną nie stać.
    W ostateczności zdecyduję sie na usunięcie zęba ale wolał bym uniknąć zgorzeli czy tez innych powikłań.

  • #2
    Generalnie zasada jest taka: dla zębów 1-korzeniowych - tydzień, dla zębów wielokorzeniowych - 2 tygodnie. U pana między pierwszą a kolejną wizytą (w marcu) upłyną jakieś 3 m-ce, stanowczo za długo!!! nie oznacza to jednak, że ząb kwalifikuje się do usunięcia, przy braku dolegliwości leczenie można jeszcze dokończyć.
    Interesuje mnie jeszcze jedna sprawa - nie wiem czy dentysta poinformował pana o tym, że leczenie kanałowe w zębach bocznych jest pełnopłatne, NFZ refunduje tylko leczenie kanałowe w zębach przednich (od kła do kła) ???

    Komentarz


    • #3
      Powiedziała ze kanałowe jest płatne,ale jak przyjdę w styczniu to mi wszystko wytłumaczy,w styczniu straciła kontrakt i na tym się skończyło,gdy pytałem o to czy przy kontrakcie z NFZ jest taniej mówiono mi że tak,dzwoniąc po prywatnych gabinetach mówiono mi o kosztach około 300-400 zł za samo leczenie + odbudowa,a niestety na to mnie nie stać.
      Prawdę mówiąc gdyby nie problemy finansowe to na dentystę z NFZ bym nawet nie spojrzał,nie dość ze stosuje się metody z przed 30 lat to jeszcze na wizytę czeka się do 1,5 miesiąca a w niektórych miastach nawet dłużej.
      Teraz juz nie mam kompletnie pojęcia co robić iść prywatnie i usunąć tego zęba,czy czekać na wizytę do tego 10 marca.

      Komentarz


      • #4
        Proszę poczekać na umówioną wizytę i spróbować wyleczyć tego zęba. Usunąć zęba można zawsze, tylko co potem??? Uzupełnienie brakującej luki to koszt znacznie wyższy niż standardowe leczenie kanałowe, a pozostawienie luki bez uzupełnienia prowadzi do przemieszczeń zębów sąsiadujących z luką oraz zębów przeciwstawnych, szybszego zaniku kości w miejscu po usuniętym zębie, schorzeń stawów skroniowo-żuchwowych itp.
        Gdyby to był mój ząb na pewno bym go ratowała pozdrawiam

        Komentarz


        • #5
          Dziękuje za odpowiedz mam jeszcze jedno pytanie,czy lekki ból ( słabo wyczuwalny ale jednak )u dołu żuchwy,na jej końcu praktycznie przy samej szyi może być powiązany ? to takie dziwne uczucie taki niby ból tak jak by żuchwa była przeciążona.

          Komentarz


          • #6
            Jeżeli pojawiły się dolegliwości bólowe, proszę niezwłocznie udać się do dentysty, pacjenci "bólowi" przyjmowani są poza kolejnością. Przyczyną bólu może być zatruty ząb.

            Komentarz


            • #7
              Witam,ponownie byłem u stomatologa prywatnie ( bo na nfz niestety się nie da ) nic się tam poważnego nie dzieje,bół pochodził od powiększonych węzłów chłonnych ( najprawdopodobniej skutki niedoleczenia anginy lub przeziębienie ) aczkolwiek po wykonaniu RTG okazało się ze kanały są bardzo wąskie prawie niewidoczne i należy leczyć ten ząb pod mikroskopem a i tak nie daje to gwarancji ze się uda,po zastanowieniu zdecydowałem się na usuniecie tego zęba i tu pojawia się pytanie czy taki ząb może poczekać czy lepiej było by go usunąć jak najszybciej ?? czeka mnie szkolenie i dojazd do placówki trwa około 1,5h nie do końca jestem pewien czy po usunięciu jest to bezpieczne przy takich mrozach, 2 sprawa to dyskomfort ( a jak wiemy na takich szkoleniach trzeba być w miarę rozgarniętym ) miałem już 1 ząb usunięty i praktycznie przez kilka dni po nie obyło się bez środków przeciw bólowych.

              @ Byłem teraz u lekarza rodzinnego i on twierdzi znowu że to najprawdopodobniej od zębów ale zlecił morfologie ob i wymaz juz zupełnie nie wiem co robić.
              Ostatnio edytowany przez Skullus; 01.03.2011, 12:09.

              Komentarz


              • #8
                Do węzłów chłonnych podżuchwowych oraz podbródkowych spływa chłonka z zębów górnego i dolnego łuku zębowego. Ich powiększenie i bolesność mogą wskazywać na stan zapalny toczący się w ich obrębie. Z pana opisu wynika, że powiększone są węzły chłonne podżuchwowe gr.C ("ból u dołu żuchwy na jej końcu praktycznie"), do których odprowadzana jest chłonka między innymi z "zatrutego" zęba, zatem wszystko wskazuje na to, że przyczyną jest właśnie ten ząb (lub ewentualnie jakiś inny, bo nie wiem w jakim stanie są pozostałe pana zęby).

                Komentarz


                • #9
                  Znalazłem dobrego specjalistę stomatologa( masa pozytywnych opinie w internecie),wizytę co prawda mam na 14 marca ale idę tam jutro z bólem więc przyjąć mnie musi. Dziękuje za wszystkie podpowiedzi,jednak smutne jest to ze człowiek musi się nachodzić po lekarzach żeby się czegokolwiek dowiedzieć a i tak co lekarz to inna odpowiedz.Da się jakoś załagodzić objawy do rana ?? swoją drogą czego mam się spodziewać.

                  Komentarz


                  • #10
                    Mogę tylko poradzić leki p/bólowe

                    Komentarz

                    Pracuję...
                    X