Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wyzgrzytane jedynki

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Wyzgrzytane jedynki

    Witam, mam okropny problem. Jakis czas temu z naplywem nerwow, podczas snu nie umyslnie zgrzytalem zebami, do tego stopnia ze moja lewa gorna jedynka przy dole jest przezroczysta z 2-3 mm. Zas prawa gorna jedynka okolo 1-2 mm. Mam na noc gumowa szczeka, ktora zakladam, aby stan zebow nie pogorszyl sie. Moje pytanie brzmi czy istnieje jakis sposob na odbudowanie tych jedynek? Dodam ze mam 17 lat. Baardzo prosze o pomoc!

  • #2
    Tak. Najłatwiej będzie zrobic to z kompozytu czyli z takiego materiału z jakiego robi się plomby - warunek jest jednak taki że musi być odpowiednia ilość miejsca po zaciśnięciu zębów, tak by zgryz nie opierał się na tych wytartych zębach.
    Ale dobrze byloby udać się do specjalisty który ustali przyczynę i wyleczy ten problem, ponieważ ''gumowa szczęka'' to leczenie objawowe. I choc leczenie przyczyny nie jest łatwe to jest możliwe.

    Komentarz


    • #3
      A jak takie coś wygląda? Jest to jakaś czynność "zalepiająca" część zepsutego zęba?

      Komentarz


      • #4
        odbudowa z kompozytu to takie zalepianie dziury.
        Natomiast leczenie parafunkcji czyli zgrzytania jest uzależnione od przyczyn które ją wywołują.

        Komentarz


        • #5
          A ile taki zabieg kosztuje?

          Komentarz

          Pracuję...
          X