Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

prośba o pomoc

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • prośba o pomoc

    Mniej więcej w okresie zachorowania i leczenia lewej zatoki przynosowej a więc w 2009 r. zaobserwowałam, iż z lewej górnej szóstki wydobywa się wydzielina o nieprzyjemnym zapachu. Jest to ząb martwy po leczeniu kanałowym ok 12 tal temu. 8 lat temu wewnętrzna ścianka zęba wraz z wypełnieniem wypadła i ubytki zostały zastąpione plombą – której zewnętrzna cześć stanowiła wyprofilowaną ściankę zęba. Wracając do roku 2009, zauważyłam – czułam iż ze szczeliny między ową ścianką plombową a dziąsłem wydobywa się ten nieprzyjemny w zapachu płyn a towarzyszyło temu uczucie dziwnego rozdrażnienia gdzieś głębiej jakby w dziąśle. Nie udałam się z tym objawem do stomatologa, gdyż byłam osłabiona antybiotykami. Zresztą po kuracjach antybiotykowych wyciek ustąpił i zniknęło uczucie rozdrażnienia w dziąśle.
    Po kilku miesiącach to uczucie powróciło.

    Około 2 miesiące temu będąc w kinie i przegryzając popcorn podczas seansu filmowego poczułam w tym zębie pęknięcie. Zaobserwowałam w domu iż, oddzieliła się części mojego zęba od części dorobionej. W okresie tych 2 miesięcy tą szczeliną lub dziąsłem czułam wyciek tej wydzieliny o nieprzyjemnym zapachu. Zaczęłam znów odczuwać coś dziwnego w oku i ból ucha. Pewnego dnia podczas spożywania obiadu pęknięta część stanowiąca wypełnienie i ścianę zęba zaczęła się ruszać. W tej sytuacji natychmiast udałam się do lekarza stomatologa. Wizyta trwała krótko, nie zostało wykonane zdjęcie zęba a w zamian uzupełniony ubytek – część wypełnienia ruchomą lekarz wydłubał, wyczyścił i zaplombował, wizyta trwała ok 15 minut. Po wydłubaniu przez lekarza stomatologa starej części wypełnienia leżałam przez chwile z dziurą w zębie i poczułam ogromna ulgę, nie było żadnego przeszkadzania w dziąśle, nie czułam też bólu ucha ani oka, jakby będące gdzieś głęboko zanieczyszczenie znalazło ujście całkowite. Po zaplombowaniu poczułam w głowie ciężkość, jakby ktoś mi ją napompował i zatkał korkiem. Po powrocie do domu poczułam strasznie tętniący ból w skroni oraz dziwne uczucie w dziąsłach przy zębie – jak dociskam językiem to czuję dokładniej coś w skroni. Ząb nie boli ani żaden z sąsiedztwa plombowanej ponownie lewej górnej szóstki. Mija kolejny dzień poszłam z powrotem do lekarza stomatologa z zaistniałym bólem skroni. Doktor opukał zęby z każdej strony i stwierdził iż owy ból nie jest spowodowany zębami, poprosiłam o wykonanie zdjęcia ale bez skutku. Zalecono mi natomiast wizytę u laryngologa. Co powinnam zrobić?

  • #2
    Moim zdaniem problem może być wynikiem głębokiego ubytku poddziąsłowego i plomby która drażni to miejsce. Należałoby wykonać zdjęcie rtg. Podejrzewam że plomba może być założona jak na zdjęciu - post "Torbiel na zębie (korzeniu?" autor : tomciopaluch

    Jednak to tylko gdybanie mimo że opis Pani objawów jest dość szczegółowy. Proszę poszukać dobrego dentysty, który prześwietli zęba i który poświęca więcej jak 15 minut na dobrą plombę.
    Ewentualnie zdjęcie można wkleić w post, może będę mógł podpowiedzieć coś na odległość.

    Komentarz


    • #3
      Dziękuję, tak też zrobię, poszukam innego stomatologa a zdjęcie RTG wkleję do wglądu, jestem zmartwiona, zwłaszcza po przeczytaniu tego artykułu:

      Wiele mi tutaj pasuje, często bolą mnie oczy, ucho, może dzieje się ze mną coś bardzo złego

      Komentarz

      Pracuję...
      X