Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Torbiel na zębie (korzeniu?)

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Torbiel na zębie (korzeniu?)

    Witam,

    mój dentysta którego cenie powiedział, że ząb jest generalnie do wyrwania, mówił, że mogę próbować coś z tym robić ale wg niego szanse są nikłe. Co o tym sądzicie? bo jeżeli szanse są naprawdę małe i nie wiadomo na ile skuteczne to chyba nie ma sensu. Ząb to dolna 6ka. Proszę o wasze opinie. [IMG] Uploaded with [/IMG]

  • #2
    Usunąć zawsze można. Tylko co potem. Kazdy ząb usunięty musi zostać zastąpiony sztucznym jak najszybciej. W przeciwnym razie dochodzi do przemieszczeń mogacych być przyczyna wielu schorzeń jamy ustnej, stawów skronowo-żuchwowych itp.
    Zastąpienie zęba implantem 5000 do 10 000 zł.
    Dobre leczenie kanałowe tego zęba jest możliwe i powinno być OK. Koszt od 600 zł do 2500 zł. Jednak gwarancji 100 % nie ma.
    Gdyby to był mój ząb to ratowałbym - jest spora szansa że się uda.
    Ale warunkiem jest wykonanie profesjonalnego leczenia kanałowego pod mikroskopem z odpowiednim oprzyrządowaniem. - adresy praktyk

    Komentarz


    • #3
      A na czym dokładnie polegałoby takie leczenie? jak pozbyć się tej torbieli? i czym mogłoby się skończyć ewentualne niepowodzenie takiego leczenia? Jest jeszcze duże przypuszczenie że przez ten ząb mimo 27 lat mam ciągle problemy z trądzikiem na twarzy.

      Komentarz


      • #4
        Leczenie takie polega na usunięciu miazgi (nerwów) z kanałów i komory zęba, co sprawi, że ząb będzie martwy. Rozmiar zmian wokół jednego z korzeni wskazuje raczej na zmiany o charakterze ziarniny niż torbiel. Po prawidłowo przeprowadzonym leczeniu kanałowym zmiany takie powinny same się cofnąć.
        Przy niepowodzeniu leczenia kanałowego pozostają dwa wyjścia: ponowne leczenie kanałowe lub usunięcie zęba.
        Jeśli chodzi o powiązania z trądzikiem, ząb o którym mowa może być potencjalnym źródłem bakterii, ale jeśli trądzik ciągnie się od kilku lub kilkunastu lat raczej szukałabym innej przyczyny.

        Komentarz


        • #5
          Dziękuję za obydwie odpowiedzi. Problem z tym zębem polega jest jeszcze taki, że zawsze przy czyszczeniu przestrzeni między wspomnianą 6ką a 7ką pojawia się krew, czy może to być spowodowane tą zmianą na korzeniu 6ki lub mieć jakiś inny związek?

          Komentarz


          • #6
            Krew pojawia się bo plomby w obu zębach nie przechodzą "gładko" w korzeń zęba tylko odstają. Widać to na rtg w postaci nawisów pomiędzy dwoma zębami. Dodatkowo powodują one powolny zanik kości pomiędzy tymi zębami- widać że kość jest na niższym poziomie niż w przestrzeniach pomiędzy piątką a szóstką.
            Aby to wyeliminować trzeba wymienić plomby na inlay-e (czyli wkłady np z porcelany lub ze złota) ponieważ jedynie one gwarantują wysoką dokładność.
            Szóstkę po leczeniu kanałowym prawdopodobnie trzeba będzie zabezpieczyć koroną porcelanową a do siódemki inlay.
            Krew pomiędzy zębami nie ma związku ze zmianami w okolicy wierzchołków korzeni.

            Komentarz


            • #7
              Problem

              Witam. Mam pewien problem. Od dłuższego czasu mam okropnie dużą dziure w zębie dokładnie w 6stce. Nie chodziłam do dentysty ponieważ mnie nie bolał do tej pory no i teraz niestety ząb moim zdaniem nadaje sie tylko do wyrwania ponieważ został praktycznie sam korzeń. Mój problem polega jednak na tym ze kilka dni temu przy tym zębie na dziąśle zrobiła mi sie mała bombla z ropą więc postanowiłam tego nie ruszac (myslałam ze samo zejdzie) jednak teraz na bombla zrobiła się tak wielka że trudno mi zamykać buzie i przeszkadza mi w jedzeniu itp. boje się tego ruszać ponieważ strasznie to boli i nie jest to wypełnione ropą ale wydaje mi sie że w środku jest krew i widać prześwity takich czarnych kropek, ogólnie wygląda to okropnie. Chciałam to przebić ale kiedy tylko dotknełam to myślałam ze nie wytrzymam z bólu. Boje się iść do dentysty ponieważ następnym problemem jest to że zażywam dość silne leki antydepresyjne które zawierają trazodon oraz hydroksyzyny. Nie wiem czy można dostać znieczulenie u dentysty przy takich lekach a bulwa na zębie coraz większa i coraz bardziej boli. Gromadzi sie w niej coraz więcej krwi i prawie zasłania już całego zęba Prosze o pomoc. Co mam robic ?

              Komentarz


              • #8
                Proszę założyć nowy wątek/temat.
                Znieczulenie można stosować z tymi lekami.
                Trzeba udać się do stomatologa. Jeśli jest to ropień to powinien znieczulić, najlepiej w tym przypadku spryskać lub posmarować śluzówkę środkiem znieczulającym i będzie musiał nakłuć. Nie będzie boleć i zaraz nastąpi ulga bo ropa wypłynie. Potem rtg i ocena który to ząb jest przyczyną.

                Komentarz

                Pracuję...
                X