Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Zatruty ząb

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zatruty ząb

    Witam.
    Postanowiłam napisać na forum, gdyż nie wiem co robić, a mojego dentysty nie mogłam dziś złapać
    20 stycznia br zgłosiłam się do stomatologa z bolącą dolną piątką. Ząb został zakwalifikowany do leczenia kanałowego. 11 lutego miałam po raz drugi zakładane lekarstwo do zęba (został zatruty). Następną wizytę mam wyznaczoną na przyszły wtorek tj. 22.02. I tutaj się pojawia problem. Dziś otrzymałam telefon ze szpitala (Oddział reumatologiczny) na którego oddział mam się zgłosić już 17.02, a pobyt ma najprawdopodobniej trwać 2 tygodnie (do ok. 02 marca ). Teraz nie wiem co z tym zębem. Czy mogę chodzić z zatrutym aż do 02.03? Mogłabym zgłosić się jutro, ale to był by dopiero piąty dzień z lekarstwem, więc pewnie za wcześnie na kontynuację leczenia???
    Proszę o odp. Czy mogę przechodzić z lekiem do 02.03? Bardzo zależy mi na tym zębie i nie chciałabym go stracić....

    Z góry dziękuje za pomoc.

    Pozdrawiam

  • #2
    W takim okresie czasu zwykle się nic nie dzieje ale wszystko zależy od ilości "trutki" i szczelności opatrunku tymczasowego.
    Skoro trutkę założono 20.01 to 11 lutego można było zrobic kanałowe.?

    Komentarz


    • #3
      Zamieszczone przez VIP DENTAL.pl Zobacz posta
      Skoro trutkę założono 20.01 to 11 lutego można było zrobic kanałowe.?
      Nie opisałam sprawy dokładnie - pierwsza wizyta była jednak 25.01 (pomyliłam daty) - wtedy ząb został otwarty na kilka dni, następnie 01.02. stomatolog założyła mi lekarstwo po raz pierwszy, 11.02. po raz drugi (podobno z powodu głębokiej zmiany), ostatnia wizyta miała odbyć się jak wspomniałam wyżej 22.02. Mam nadzieję, że jak Pan wspomniał, te dwa tygodnie dłużej nie wpłyną źle na ten ząb. Może jutro uda mi się skonsultować z moim dentystą, chociaż chyba nie ma innego wyjścia jak po prostu poczekać.
      Dziękuje Panu za odpowiedzi.

      Komentarz


      • #4
        Nie ma wyjścia.

        Komentarz

        Pracuję...
        X