Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

leczony zab kanałowo

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • leczony zab kanałowo

    witam mam pytanko czy zab leczony kanalowo moze sie zepsuć

  • #2
    Tak. Ząb zawsze może się "zepsuć". Najmniejsze ryzyko "zepsucia" zęba ma ząb z wysokiej jakości schodkową koroną porcelanową. Jednak przy złej higienie może i taki ząb się zepsuć.
    Próchnica atakuje twarde tkanki zęba, zatem nawet ząb wyleczony raz z próchnicy ( z założoną plombą) może ponownie się "zepsuć".
    Jeśli chodzi o leczenie kanałowe to dobrze wykonane leczenie, często koniecznie pod mikroskopem jest wykonywane tylko raz i już więcej nie trzeba do tego wracać. Natomiast reszta zęba (ta widoczna w jamie ustnej) do której dostęp mają bakterie, może uledz próchnicy.
    Niedokładne leczenie kanałowe zwykle prowadzi do stanów zapalnych które wymagają albo powtórnego leczenia lub usunięcia zęba.

    Komentarz


    • #3
      witam dziekuje za odpowiedz sadze ze zab zostal zle wyczyszczony bo mam zmiany zapalne zeba lekarz u ktorego robiłam stwierdziła ze to nie jego wina i musze znowu poniesc koszty leczenia. Natomiast reszta zęba (ta widoczna w jamie ustnej) do której dostęp mają bakterie jest zdrowa
      Ostatnio edytowany przez marzena2311; 01.02.2011, 13:39.

      Komentarz

      Pracuję...
      X